روی خط خبر

موضوع: موبایل منبع: گجت نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان امواج گوشی های موبایل در حد استاندارد است از وب سایت گجت نیوز gadgetnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

امواج گوشی های موبایل در حد استاندارد است

امواج گوشی های موبایل در هنگام ورود به کشور توسط بهترین آزمایشگاه ها سنجیده می شود تا میزان تشعشع آن ها استاندارد باشد و هیچ خطری برای انسان نداشته باشد. مسئولان می گویند هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد. غلامرضا خاکسار، دبیرکل نظارت بر سرویس های رادیویی رگولاتوری اظهار کرد برخی از کاربران نسبت به امواج گوشی های موبایل احساس نگرانی ...

نوشته امواج گوشی های موبایل در حد استاندارد است اولین بار در گجت نیوز. پدیدار شد.

امواج گوشی های موبایل در هنگام ورود به کشور توسط بهترین آزمایشگاه ها سنجیده می شود تا میزان تشعشع آن ها استاندارد باشد و هیچ خطری برای انسان نداشته باشد. مسئولان می گویند هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد.غلامرضا خاکسار، دبیرکل نظارت بر سرویس های رادیویی رگولاتوری اظهار کرد برخی از کاربران نسبت به امواج گوشی های موبایل احساس نگرانی می کنند که در این باره باید بگوییم تمامی گوشی هایی که به کشور وارد می شوند به محض ورود توسط دو آزمایشگاه مجهز در دانشگاه علم و صنعت و مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک تست شده و میزان تشعشع آن ها سنجیده می شود. برای هر بخش از اندام های بدن رقم متفاوتی لحاظ خواهد شد؛ برای مثال برای اجزای سر و بدن میزان جذب امواج موبایل باید کمتر از 1.6 وات بر کیلوگرم باشد و رقم اجزای دست و پا نیز با آن متفاوت است. این آزمایشگاه ها جزو پیشرفته ترین و مدرن ترین آزمایشگاه های جهان به شمار می روند.همچنین بخوانید:امواج تلفن های همراه برای سلامتی انسان خطرناک نیست!غلامرضا خاکسار در ادامه عنوان کرد هنگامی که مدل های مختلف گوشی های موبایل وارد کشور می شوند، یکی از آنها به عنوان مدل نمونه انتخاب شده و به آزمایشگاه ها جهت دریافت تاییدیه ارسال می شود. در این آزمایشگاه علاوه بر اینکه بحث امواج وای فای و سایر تست های مرتبط اندازه گیری می شود، میزان جذب تشعشع (SAR) تلفن های همراه نیز سنجیده خواهد شد؛ چرا که میزان SAR تلفن همراه به عنوان مهم ترین اولویت ما شناخته می شود و باید مشخص شود که آیا امواج گوشی های موبایل در حد استاندارد قرار دارد یا خیر؟این مقام مسئول تاکید کرد اگر موبایلی نتواند از این تست های انجام شده تاییدیه بگیرد، بدون شک از ورود آن به داخل کشور جلوگیری خواهد شد. از طرفی آزمایشگاه هایی که به سنجش امواج تلفن همراه اقدام می کنند بسیار مجهز بوده و نتایج آن ها بدون شک قابل اعتماد است. به جز کشور ترکیه، در سایر کشورهای منطقه چنین آزمایشگاهی وجود ندارد.کدام گوشی های موبایل تایید نشده اندخاکسار در ادامه افزود به دلیل اینکه بسیاری از گوشی های موبایل وارداتی جزو برندهای بزرگ جهان شناخته شده و از تکنولوژی های روز جهان ساخته می شوند، تمامی تست های آزمایشگاه را با نتایج مطلوب پشت سر می گذارند و تا الان به جز یک مورد، از سایر برند ها گزارشی مبنی بر خطرناک بودن امواج آن اعلام نشده است و میزان تشعشع آن ها کمتر از حد استاندارد است. آن موردی که نتوانسته نتایج خوبی بگیرد یک مدل گوشی از برندهای معروف جهان بوده که یک صدم وات بر کیلوگرم بیش از حد استاندارد تشعشع جذب می کرد و با گزارش به نمایندگی آن برند، طی یک فراخوانی تمامی گوشی های آن از سطح بازار جمع آوری شد.دبیرکل نظارت بر سرویس های رادیویی رگولاتوری در پایان خاطر نشان کرد امواج گوشی های موبایل که به صورت قانونی وارد کشور می شوند به طور کامل مورد بررسی قرار می گیرد و جای نگرانی وجود ندارد، اما ممکن است گوشی هایی که به صورت غیر قانونی و قاچاق وارد کشور می شوند دارای امواج خطرناکی باشند؛ چرا که این گوشی ها در آزمایشگاه های مجهز تست نمی شوند. البته با اجرای طرح رجیستری آمار قاچاق تقریبا به صفر رسیده است.منبعmehrnews

برچسب ها:

مطلب با عنوان امواج گوشی های موبایل در حد استاندارد است از وب سایت گجت نیوز gadgetnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان امواج گوشی های موبایل در حد استاندارد است از وب سایت گجت نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به گجت نیوز gadgetnews مراجعه نمائید.

پربازدیدترین برچسب ها
اخبار گوناگون