روی خط خبر

موضوع: کامپیوتر،لپ تاپ و تبلت منبع: گجت نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان تعمیر کردن مک بوک پرو و آی مک پرو 2018 کار دشواری نیست از وب سایت گجت نیوز gadgetnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

تعمیر کردن مک بوک پرو و آی مک پرو 2018 کار دشواری نیست

به گفته اپل، قابلیت Kill Switch دستگاه های جدید این شرکت از تعمیر شدنشان توسط تعمیرکاران متفرقه جلوگیری می کند. با این حال، تیم iFixit توانست با موفقیت به تعویض قطعات و تعمیر کردن مک بوک 2018 بپردازد. مدتی پیش، بر اساس افشای برخی اسناد داخلی اپل اعلام شد به احتمال زیاد، دیگر تعمیر کردن مک بوک ...

نوشته تعمیر کردن مک بوک پرو و آی مک پرو 2018 کار دشواری نیست اولین بار در گجت نیوز. پدیدار شد.

به گفته اپل، قابلیت Kill Switch دستگاه های جدید این شرکت از تعمیر شدنشان توسط تعمیرکاران متفرقه جلوگیری می کند. با این حال، تیم iFixit توانست با موفقیت به تعویض قطعات و تعمیر کردن مک بوک 2018 بپردازد.مدتی پیش، بر اساس افشای برخی اسناد داخلی اپل اعلام شد به احتمال زیاد، دیگر تعمیر کردن مک بوک پرو و آی مک پروهای جدید 2018 توسط تعمیرکاران متفرقه (خارج از شرکت اپل) امکان پذیر نخواهد بود. دلیل این اتفاق، نرم افزار تشخیص اختصاصی است که به منظور چک کردن یک پارچگی چیپ امنیتی T2 به منظور اطمینان از عملکرد صحیح سیستم کامپیوتری، مورد استفاده قرار می گیرد. این ویژگی امنیتی با عنوان “Kill Switch” شناخته می شود.اما کالبدشکافی iFixit نتیجه دیگری داشته است. بر اساس گفته های تیم iFixit، اگرچه Kill Switch درون محصولات جدید این شرکت قرار دارد، اما هنوز فعال سازی نشده است، به همین دلیل تعمیر کردن مک بوک پرو و آی مک پرو 2018 به دست تعمیرکاران متفرقه همچنان امکان پذیر است. آن ها برای تست، بورد منطقی و نمایشگر یک مک بوک پرو 2018 را عوض کردند، اما بعد از روشن شدن مجدد سیستم، دستگاه در صحت و سلامت کامل کار می کرد.هنوز مشخص نیست این ویژگی Kill Switch قرار است چه زمانی توسط اپل فعال شود، اما به نظر می رسد شرکت با وجود فراهم ساختن پیش نیازهای چنین ویژگی امنیتی، هنوز آن را فعال نکرده است. البته این موضوع به معنی تشویق کاربران به بردن دستگاه های اپلی معیوب شان به تعمیرکاران متفرقه نیست، اما حداقل می توان گفت در صورت اجبار، برای تعمیر کردن مک بوک پرو و آی مک پرو 2018 الزامی به بردن آن به نمایندگی های رسمی وجود ندارد. تنها دلیلی که می تواند کاربران را به مراجعه به سایر تعمیرکاران خارج از نمایندگی های رسمی و شناخته شده تشویق کند، کاهش هزینه است.همچنین بخوانید:هرآنچه از مک بوک ایر 2018 اپل (MacBook Air 2018) می دانیماپل پیشتر دردسرهای زیادی را به خاطر تعمیرکاران متفرقه و اعمالشان تحمل کرده است. آن ها معمولا به خاطر تعمیرپذیری پایین دستگاه های اپل مخصوصا آیفون ها، در موارد خاص و آسیب دیدگی های جدی قادر به تعمیر وسیله به شیوه ای صحیح نبوده و بروز ایرادهای جدیدتری را درون دستگاه ها سبب می شود. اپل به همین دلیل در تلاش است کاربران را به منظور تعمیر دستگاه ها و یا جایگزینی قطعات داخلی، به طور کامل به خود وابسته کند. این حرکت ابتدا در آی مک ها و مک بوک ها آغاز شد و انتظار داریم در آیفون ها و آیپدهای 2019 نیز شاهد Kill Switch باشیم.منبع :ubergizmo

برچسب ها:

مطلب با عنوان تعمیر کردن مک بوک پرو و آی مک پرو 2018 کار دشواری نیست از وب سایت گجت نیوز gadgetnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان تعمیر کردن مک بوک پرو و آی مک پرو 2018 کار دشواری نیست از وب سایت گجت نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به گجت نیوز gadgetnews مراجعه نمائید.

پربازدیدترین برچسب ها
اخبار گوناگون