روی خط خبر

موضوع: موبایل منبع: گجت نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان آیا گوشی آیفون Xs برای گیمینگ مناسب است؟ از وب سایت گجت نیوز gadgetnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

آیا گوشی آیفون Xs برای گیمینگ مناسب است؟

اپل آیفون ایکس اس (iPhone Xs) و اپل آیفون ایکس اس مکس (iPhone Xs Max) به تازگی رونمایی شده اند. با توجه به ویژگی های دو گوشی پرچمدار اپل در سال 2019 تصمیم داریم مناسب بودن یا نبودن گوشی آیفون Xs و آیفون Xs مکس برای گیمینگ را مورد بررسی قرار دهیم. اگر مشخصات فنی دو ...

نوشته آیا گوشی آیفون Xs برای گیمینگ مناسب است؟ اولین بار در گجت نیوز. پدیدار شد.

اپل آیفون ایکس اس (iPhone Xs) و اپل آیفون ایکس اس مکس (iPhone Xs Max) به تازگی رونمایی شده اند. با توجه به ویژگی های دو گوشی پرچمدار اپل در سال 2019 تصمیم داریم مناسب بودن یا نبودن گوشی آیفون Xs و آیفون Xs مکس برای گیمینگ را مورد بررسی قرار دهیم.اگر مشخصات فنی دو گوشی اپل آیفون ایکس اس و مخصوصا ایکس اس مکس را بررسی کنید، احتمالا آن ها را دو گوشی بسیار قدرتمند و مناسب برای گیمینگ برآورد خواهید کرد. این دو گوشی به ترتیب مجهز به نمایشگرهای 5.8 اینچی و 6.5 اینچی بوده و لذت اجرای بازی های موبایل، مخصوصا بر روی فبلت غول پیکر جدید اپل، فوق العاده خواهد بود.از طرفی دیگر با تراشه اپل A12 رو به رو هستیم که به لطف بهره بردن از ساختار 7 نانومتری، در برابر سنگین ترین و پیچیده ترین بازی های سه بعدی سر خم نخواهد کرد. با این حال، برای گیمرها هیچ کدام یک از دو قابلیت یاد شده به اندازه مجهز بودن گوشی آیفون Xs و Xs مکس به یک صفحه نمایش دارای نرخ تازه سازی 120 هرتز هیجان آور نیست.اما نباید زیاد خوشحال بود، چرا که با وجود اعلام اپل، امروز تنها گوشی مجهز به نمایشگر دارای نرخ تازه سازی 120 هرتز ریزر فون بوده و گوشی آیفون Xs و برادر بزرگتر آن،دارای چنین قابلیتی نیستند! برای پی بردن به دلیل این ادعا باید دو مفهوم نرخ نمونه برداری لمس و نرخ تحویل لمس را دو چیز مجزا از هم بدانید. در صفحه نمایش سه گوشی جدید اپل، نرخ نمونه برداری لمس برابر 120 هرتز شده، اما نرخ تحویل لمس همچنان 60 هرتز باقی مانده است.همچنین بخوانید:آیفون 10 اس مکس : بزرگ ترین نمایشگر و باتری در یک آیفونبرای درک بهتر، باید درکی از نرخ تازه سازی بر اساس هرتز داشته باشید. منظور از این نرخ، تعداد دفعاتی است که صفحه نمایش ورودی ها را ثبت می کند. وقتی نرخ تازه سازی برابر 120 هرتز است، نمایشگر جابه جایی های را هر 8.3 میلی ثانیه ردیابی می کند، در حالی که این بازه زمانی حین کاهش نرخ تازه سازی به 60 فریم، به 16.6 میلی ثانیه افزایش پیدا خواهد کرد. به عبارت ساده تر، هر چه نرخ تازه سازی بیشتر باشد، نمایشگر گوشی سریع تر دستورات لمسی شما را دریافت کرده و به همین دلیل سریع تر برای پردازش وارد عمل می شود. در نتیجه، مخصوصا برای گیمرها، همه چیز خیلی سریع تر و روان تر پیش خواهد رفت.وقتی هم نرخ ردیابی و هم نرخ تازه سازی برابر 60 هرتز است، ردیابی اثر انگشت دقیقا در بازه های زمانی مساوی با تازه سازی محتوای صفحه نمایش متوقف می شود. ویژگی نوین صفحه نمایش گوشی آیفون Xs و برادر غول پیکر آن سبب می شود انیمیشن ها سریع تر و روان تر نمایش داده شوند، اما این به معنی 120 هرتزی بودن نرخ تازه سازی نیست.بر اساس اعلام اپل نیز در گوشی آیفون Xs و Xs مکس، فقط نرخ ردیابی برابر 120 هرتز بوده و نرخ رندرینگ همچنان 60 هرتز باقی مانده است. تنها محصولات اپل که می توان نرخ تازه سازی 120 هرتز را درونشان در اختیار داشت، آیپد پروهای جدید محسوب می شوند. از آنجایی که انتظار داریم نسل جدید تبلت های این شرکت به تراشه 7 نانومتری A12 مجهز شوند، در دنیای آی او اس، بهترین ابزارها برای گیمینگ، آیپدهای پیش رو خواهند بود.منبع :phonearena

مطلب با عنوان آیا گوشی آیفون Xs برای گیمینگ مناسب است؟ از وب سایت گجت نیوز gadgetnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان آیا گوشی آیفون Xs برای گیمینگ مناسب است؟ از وب سایت گجت نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به گجت نیوز gadgetnews مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون