روی خط خبر

موضوع: موبایل منبع: گجت نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان آیا می‌توان از قاب گلکسی نوت 8 برای سامسونگ گلکسی نوت 9 استفاده کرد؟ از وب سایت گجت نیوز gadgetnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

آیا می‌توان از قاب گلکسی نوت 8 برای سامسونگ گلکسی نوت 9 استفاده کرد؟

سامسونگ گلکسی نوت 9 (Samsung Galaxy Note 9) از نظر ابعاد تفاوت چندانی با نسل پیشین همین سری ندارد. اما آیا گوشی گلکسی نوت 9 داخل قاب گلکسی نوت 8 فیت شده و می توان از قاب های پرچمدار قبلی برای محصول جدید استفاده کرد؟ سامسونگ گلکسی نوت 9 شباهت بسیار زیادی با نسل پیشین سری Note ...

نوشته آیا می توان از قاب گلکسی نوت 8 برای سامسونگ گلکسی نوت 9 استفاده کرد؟ اولین بار در گجت نیوز. پدیدار شد.

سامسونگ گلکسی نوت 9 (Samsung Galaxy Note 9) از نظر ابعاد تفاوت چندانی با نسل پیشین همین سری ندارد. اما آیا گوشی گلکسی نوت 9 داخل قاب گلکسی نوت 8 فیت شده و می توان از قاب های پرچمدار قبلی برای محصول جدید استفاده کرد؟سامسونگ گلکسی نوت 9 شباهت بسیار زیادی با نسل پیشین سری Note دارد، به طوری که با قضاوت تنها بر اساس پنل جلویی، به سختی می توان آن ها را از یکدیگر تشخیص داد. اما با نگاه به پنل پشتی، تفاوت دو گوشی به راحتی قابل تشخیص خواهد بود.پیشتر، اسکنر اثر انگشت در کنار دوربین دوگانه قرار داشت. این موضوع دو دردسر ایجاد کرده بود. نخستین این که به خاطر دراز بودن گوشی، رساندن انگشت به این قسمت حین نگه داشتن دستگاه با یک دست بسیار سخت و در بسیاری از مواقع غیر ممکن می شد. از طرفی دیگر، به خاطر مجاورت آن با دوربین، احتمال لمس شدن شیشه آن و تحت تاثیر قرار گرفتن کیفیت عکس ها به خاطر شیشه کثیف شده دوربین شدیدا افزایش پیدا می کرد. خوشبختانه این مشکل در مدل جدید رفع شده است.همچنین بخوانید:نرم افزار دوربین گلکسی نوت 9 لنزهای کثیف را شناسایی می کند!از نظر ابعاد کلی، تفاوت چندانی بین گلکسی نوت 9 و گلکسی نوت 8 وجود ندارد. اندازه مدل جدید برابر 161.9 در 76.4 در 8.8 میلی متر و ابعاد مدل سال 2017 برابر 162.5 در 74.8 در 8.6 میلی متر است، به همین دلیل می توان به نحوی پرچمدار تازه وارد را داخل قاب گلکسی نوت 8 جای داد! اما نکته اینجاست که شکل بریدگی پشتی قاب های محافظ دو دستگاه کاملا با یکدیگر متفاوت است.در پشت قاب گلکسی نوت 8 فقط یک مستطیل بیرون آورده شده است، چرا که دو سنسور دوربین و همچنین اسکنر اثر انگشت به صورت افقی در یک راستا قرار دارند. اگرچه نحوه قرارگیری سنسورهای دوربین دوگانه گلکسی نوت 9 تغییری نکرده، اما سنسور اثر انگشت به زیر منتقل شده است. به این ترتیب با قرار دادن گوشی داخل قاب گلکسی نوت 8 استفاده از اسکنر اثر انگشت آن غیر ممکن خواهد شد.همچنین بخوانید:مقایسه مشخصات گلکسی نوت 9 با گلکسی نوت 8 ؛ تفاوت در چیست؟شاید به صورت چشمی، تفاوتی در ابعاد بدنه دو گوشی احساس نکنید، اما حین طراحی لوازم جانبی، حتی اندازه های کوچک تر از یک میلی متر نیز دارای اهمیت هستند. گلکسی نوت 9 با وجود داشتن نمایشگر 6.4 اینچی به جای صفحه نمایش 6.3 اینچی، از نظر درازا کمی کوچک تر بوده و از طرفی پهنای بیشتری در مقایسه با گلکسی نوت 8 دارد. پرچمدار تازه وارد 0.6 میلی متر کوتاه تر از گلکسی نوت 8 بوده و در عوض 1.6 میلی متر از آن عریض تر است. به همین دلیل اگرچه استفاده از قاب گلکسی نوت 8 برای گلکسی نوت 9 امکان پذیر خواهد بود، اما گوشی هرگز درون آن فیت نمی شود!اگز جزو کاربران مهاجر از گلکسی نوت 8 به پرچمدار 2018 سری نوت هستید، بهتر است حال که تصمیم گرفته اید با گذشت یک سال مجددا چند صد دلار هزینه کنید، چند ده دلار نیز صرف خرید یک قاب محافظ جدید کنید. گفتنی است کاربران مالک محصولات سری نوت پیشین می توانند با شرکت در طرح پیش خرید گلکسی نوت 9 از روز هجدهم مرداد تا اول شهریور، با تحویل دادن گوشی کنونی خود، دویست دلار برای خرید گوشی جدید تخفیف دریافت کنند.منبع :androidcentral

مطلب با عنوان آیا می‌توان از قاب گلکسی نوت 8 برای سامسونگ گلکسی نوت 9 استفاده کرد؟ از وب سایت گجت نیوز gadgetnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان آیا می‌توان از قاب گلکسی نوت 8 برای سامسونگ گلکسی نوت 9 استفاده کرد؟ از وب سایت گجت نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به گجت نیوز gadgetnews مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون