روی خط خبر

موضوع: موبایل منبع: گجت نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان پیشی گرفتن هواوی از اپل در بازار گوشی های هوشمند از وب سایت گجت نیوز gadgetnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

پیشی گرفتن هواوی از اپل در بازار گوشی های هوشمند

آماری که به تازگی پیرامون رقم فروش اسمارت فون در سطح جهان منتشر شده، بیانگر پیشی گرفتن هواوی از اپل در سه ماهه دوم سال جاری میلادی است. روز گذشته موسسه IDC در برآورد مقدماتی خود، تعداد گوشی های هوشمند عرضه شده به بازار در سه ماهه دوم سال 2018 را 342 میلیون دستگاه اعلام ...

نوشته پیشی گرفتن هواوی از اپل در بازار گوشی های هوشمند اولین بار در گجت نیوز. پدیدار شد.

آماری که به تازگی پیرامون رقم فروش اسمارت فون در سطح جهان منتشر شده، بیانگر پیشی گرفتن هواوی از اپل در سه ماهه دوم سال جاری میلادی است.روز گذشته موسسه IDC در برآورد مقدماتی خود، تعداد گوشی های هوشمند عرضه شده به بازار در سه ماهه دوم سال 2018 را 342 میلیون دستگاه اعلام کرد. این رقم در قیاس با مدت مشابه سال گذشته که 348.2 میلیون دستگاه گوشی هوشمند به مشتریان عرضه شده بود، 1.8 درصد افت پیدا کرده است. اما نکته قابل توجهی که در این آمار به چشم می آید، پیشی گرفتن هواوی از اپل و سهم بیشتر کمپانی چینی در بازار است.بر این اساس، هواوی با فروش 54.2 واحد اسمارت فون، 15.8 درصد از سهم بازار در سه ماهه دوم سال را به خود اختصاص داد که رقم بی سابقه ای برای این کمپانی است. در کشور چین نیز سهم بازار هواوی، 27 درصد عنوان شد که این هم رقم رکوردشکنی محسوب می شود. با این اوصاف، هواوی جایگاه دوم بزرگترین تولیدکنندگان گوشی های هوشمند را از اپل گرفت و این کمپانی را با آمار فروش 41.3 میلیون دستگاه و سهم بازار 12.1 درصدی، به رتبه سوم فرستاد.«رایان ریث» معاون شاخه موبایل موسسه IDC نیز، رشد آهسته و پیوسته کمپانی چینی را بسیار چشمگیر ارزیابی کرد؛ به ویژه با توجه به اینکه هواوی تا همین اواخر، برندی ناشناخته در سطح جهان بوده است. این دستاورد، ثمره ی استراتژی صحیح هواوی برای حضور در بازارهای جدید، موفقیت برند آنر (زیر شاخه هواوی) و همین طور قیمت رقابتی گوشی های پی 20 و پی 20 پرو و تقاضای بالا برای خرید آن ها توصیف شده است.اما سامسونگ بدون توجه به پیشی گرفتن هوای از اپل ، با فروش 71.5 میلیون گوشی و در اختیار داشتن سهم 20.9 درصدی در بازار، همچنان پیشتازی می کند؛ هر چند که رقم فروش کمپانی کره ای نسبت به دوره مشابه سال 2017 با کاهش 10.4 درصدی مواجه شده است. دلیل این موضوع هم به روند فروش کم شتاب تر گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس در سال جاری، نسبت به گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس در سال گذشته مربوط می شود؛ ظاهرا تغییرات و بهینه سازی های پرچمداران جدید سامسونگ، آنچنان وسوسه انگیز نبوده است که مشتریان برای خرید آن ها هجوم ببرند. البته کمپانی کره ای مراسم رونمایی از گلکسی نوت 9 را در پیش دارد و چه بسا با این فبلت بتواند جبران مافات کند.همچنین بخوانید:هواوی می تواند سامسونگ را در حوزه شبکه 5G در کره جنوبی شکست بدهددر رده های چهارم و پنجم این فهرست، کمپانی های چینی شیائومی و اوپو قرار گرفتند. دستاورد مهم شیائومی در این باره زمانی، سبقت گرفتن از سامسونگ در بازار هند و تبدیل شدن به برند اول اسمارت فون در این کشور بود. اوپو نیز با حضور موثرتر در بازار خاورمیانه و آفریقا در سه ماهه دوم 2018، رشد 5.1 درصدی نسبت به سال گذشته را تجربه کرد.منبع :gsmarena

مطلب با عنوان پیشی گرفتن هواوی از اپل در بازار گوشی های هوشمند از وب سایت گجت نیوز gadgetnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان پیشی گرفتن هواوی از اپل در بازار گوشی های هوشمند از وب سایت گجت نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به گجت نیوز gadgetnews مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون