روی خط خبر

موضوع: لوازم جانبی کامپیوتر منبع: آفتاب نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان کوادکوپتر ضد تانک بلاروسی، خودرهای زرهی را به چالش می‌کشد از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

کوادکوپتر ضد تانک بلاروسی، خودرهای زرهی را به چالش می‌کشد

کوادکوپتر ضد تانک بلاروسی جدیدترین دستاور رونمایی شده توسط نیروهای مسلح این کشور است که می تواند میدان جنگ را به قتل گاهی برای خودروهای زرهی سبک و حتی سنگین تبدیل کند! کوادکوپتر ضد تانک بلاروسی به تازگی توسط ارتش این کشور رونمایی شده و یک کوادکوپتر مسلح به یک راکت ضد تانک است. هدایت پهپاد و ...

نوشته کوادکوپتر ضد تانک بلاروسی، خودرهای زرهی را به چالش می کشد اولین بار در گجت نیوز. پدیدار شد.

کوادکوپتر ضد تانک بلاروسی جدیدترین دستاور رونمایی شده توسط نیروهای مسلح این کشور است که می تواند میدان جنگ را به قتل گاهی برای خودروهای زرهی سبک و حتی سنگین تبدیل کند!کوادکوپتر ضد تانک بلاروسی به تازگی توسط ارتش این کشور رونمایی شده و یک کوادکوپتر مسلح به یک راکت ضد تانک است. هدایت پهپاد و شلیک آن توسط کاربر انسانی از راه دور صورت می گیرد. این پهپاد رزمی کوچک تنها یک راکت برای شلیک همراه خود دارد، با این حال سلاحی بسیار خطرناک محسوب می شود و می تواند به عنوان پیش قراول جلوتر از نیروهای خودی پرواز و ضمن انجام ماموریت شناسایی، اهداف احتمالی را نیز نابود کند.RPG-26کوادکوپتر ضد تانک بلاروسی یک راکت ضد تانک روسی مدل RPG-26 همراه خود دارد که هنگام شلیک لگد چندانی تولید نمی کند. این راکت 72.5 میلی متری تا 250 متر برد داشته و در صورت برخورد به زره در زاویه 60 درجه، سرجنگی تک مرحله ای به شدت انفجاری ضد تانک آن می تواند تا 440 میلی متر در زره نفوذ کند. البته این توان نفوذ برای مقابله با تانک های اصلی میدان نبرد امروزی کافی نیست، اما برای زره پوش های سبکتر همچون نفربرها خطرناک است. با این حال در صورتی که کاربر انسانی بتواند با اجرای مانور خود را به پشت، بالای برجک تانک های ضعیفتر برساند، ممکن است راکت موفق به نفوذ در زره آن شود. ناگفته نماند توان نفوذ این راکت در بتن مسلح و ساختار آجری نیز به ترتیب 1 متر و 1.5 متر است.مدل کوادکوپتر استفاده شده در ساخت این سلاح نامشخص است، اما آنقدر قدرت دار که حداقل 3 کیلوگرم بار را از روی زمین بلند کند. راکت انداز همراه این کوادکوپتر تنها یک راکت درون لوله خود آماده شلیک دارد و پس از شلیک، امکان بارگزاری دوباره آن میسر نیست، پس هدایتگر انسانی باید با دقت هرچه تمام هدف گیری را انجام و شلیک کند تا راکت خطا نرود. از آنجا که راکت خود فاقد هرگونه هدایتی است، کار هدایتگر سخت تر نیز می شود. با وجود اینکه اطلاعات چندانی از این کوادکوپتر ضد تانک بلاروسی در دست نیست، اما بعید به نظر می رسد دارای سیستم هدفگیری مناسبی باشد و انگار تنها یک دوربین هم محور با لوله پرتابگر دارد و کاربر باید بتواند با توجه به آنچه که می بیند و البته تجربه خود، اقدام به هدفگیری و شلیک کند.RPG-28البته این پهپاد یک شروع است. در صورت ساخت نمونه های دیگر که به راکت هایی همچون راکت ضدتانک روسی RPG-28 مسلح باشند، آن گاه کار برای تانک های اصلی میدان نبرد امروزی نیز سخت می شود. RPG-28 یک راکت 125 میلی متری ساخت روسیه با توان نفوذ بین 900 تا 1000 میلی متر در زره تانک پس از نابودی زره واکنشی انفجاری آن است! در صورتی که این راکت از پشت، کنار و یا بالای برجک به تانک برخورد کند، می تواند آن را نابود و یا دست کم با خسارت بسیار زیاد آن را از کار بیاندازد. البته بیان این نکته نیز خالی از لطف نیست که RPG-28 تقریبا 13.5 کیلوگرم وزن داشته و برای حمل آن نیاز به یک کوادکوپتر قوی تر از نمونه فعلی است.منبع :Popular Mechanics

برچسب ها:

مطلب با عنوان کوادکوپتر ضد تانک بلاروسی، خودرهای زرهی را به چالش می‌کشد از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان کوادکوپتر ضد تانک بلاروسی، خودرهای زرهی را به چالش می‌کشد از وب سایت آفتاب نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به آفتاب نیوز aftabnews مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون