روی خط خبر

موضوع: لوازم جانبی کامپیوتر منبع: آفتاب نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان گروه خودروسازی سایپا بزرگترین خودروساز ایران شد از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

گروه خودروسازی سایپا بزرگترین خودروساز ایران شد

گروه خودروسازی سایپا عنوان بزرگترین خودروساز ایران را به خود اختصاص داده است. در چهار ماه گذشته، نزدیک به 230 هزار دستگاه خودرو توسط سایپا تولید شده و ایران خودرو در رده بعدی قرار دارد. گروه خودروسازی سایپا از بهمن 1396 تا پایان اردیبهشت 1397 به عنوان بزرگترین خودروساز ایران معرفی شد. طبق گزارشی که ...

نوشته گروه خودروسازی سایپا بزرگترین خودروساز ایران شد اولین بار در گجت نیوز. پدیدار شد.

گروه خودروسازی سایپا عنوان بزرگترین خودروساز ایران را به خود اختصاص داده است. در چهار ماه گذشته، نزدیک به 230 هزار دستگاه خودرو توسط سایپا تولید شده و ایران خودرو در رده بعدی قرار دارد.گروه خودروسازی سایپا از بهمن 1396 تا پایان اردیبهشت 1397 به عنوان بزرگترین خودروساز ایران معرفی شد. طبق گزارشی که توسط دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شده، سایپا در این بازه زمانی چهار ماهه تعداد 229 هزار و 829 دستگاه خودروی سواری و تجاری را تولید کرده است. با توجه به این که تیراژ کلی تولید خودرو در ایران در این مدت 502 هزار و 250 دستگاه بوده، گروه خودروسازی سایپا سهم 45.75 درصدی از کل تولید را به خود اختصاص داده و به بزرگترین خودروساز کشور تبدیل شده است.پس از سایپا، ایران خودرو با تولید 222 هزار و 403 دستگاه خودرو از بهمن ماه گذشته تا پایان اردیبهشت امسال، سهم 44.28 درصدی را به خود اختصاص داده و دومین خودروساز بزرگ ایران شناخته می شود. گروه سایپا در ماه های بهمن، اسفند، فروردین و اردیبهشت به ترتیب با سهم 44.69 درصد، 46.88 درصد، 47.11 درصد و 45.6 درصد از کل تولید خودروهای ساخت ایران، بزرگ ترین خودروساز داخلی شده است. در این مدت، سایپا 215 هزار و 165 دستگاه خودروی سواری، 12 هزار و 546 دستگاه خودروی وانت، 200 دستگاه ون و 2 هزار و 175 دستگاه کامیون، کامیونت و کشنده تولید کرد.در اواخر سال 1396 یک شوک مدیریتی در گروه خودروسازی سایپا رخ داد که پس از آن، این شرکت با برنامه های اصلاح ساختاری مانند افزایش بهره وری و توسعه همکاری با زنجیره تامین توانست به سهم بیشتری از بازار دست پیدا کند. در اواخر دهه 80 شمسی نیز سایپا سهم اول بازار ایران را در اختیار داشت، اما با شروع تحریم، تولید خودرو در این مجموعه با کاهش مواجه شد.تهیه شده درگجت نیوز

مطلب با عنوان گروه خودروسازی سایپا بزرگترین خودروساز ایران شد از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان گروه خودروسازی سایپا بزرگترین خودروساز ایران شد از وب سایت آفتاب نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به آفتاب نیوز aftabnews مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون