روی خط خبر

موضوع: نرم افزار،اپلیکیشن و بازی منبع: فارنت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان خودروی مسابقه‌ای آلفا رومئو موسولینی بازسازی شد از وب سایت فارنت farnet با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

خودروی مسابقه‌ای آلفا رومئو موسولینی بازسازی شد

آلفا رومئو یکی از خودروسازان مطرح ایتالیایی محسوب می شود که به تازگی یکی از خودروهای مسابقه ای این برند که متعلق به دیکتاتور این کشور یعنی موسولینی بوده، بازسازی شده است.

برای خواندن ادامه مطلب بر روی تیتر کلیک کنید.

یکی از جذاب ترین خودروهای مسابقه ای آلفا رومئو بازسازی شد. این خودرو که 6C 1750 نام داشته و در سال 1930 به تولید رسیده، توسط دیکتاتور ایتالیایی، بنیتو موسولینی خریداری شده بود و با آن نیز در مسابقات شرکت کرده بود.این خودروی خاص که دارای شماره شاسی 6C312898 است، در تاریخ 13 ژانویه 1930 تحویل موسولینی داده شد و تصاویر زیادی مانند تصویر بالا از وی در پشت فرمان این خودرو وجود دارد.بنیتو موسولینی برای خرید این خودرو، 60 هزار لیر به آلفا رومئو هزینه پرداخت کرده بود. این دیکتاتور در مسابقات بسیاری در اوایل دهه 30 میلادی شرکت کرد؛ با این حال چنین اقدامی عمر طولانی نداشت.این خودروی مسابقه ای آلفا رومئو چندین صاحب داشته است تا اینکه در سال 1937 به فردی با نام Renato Tigillo فروخته شد. این فرد خودروی 6C 1750 را با خود به کشور اریتره برد.خودروی آلفا رومئو 6C برای حضور در مسابقات کاهش وزن زیادی را تجربه کرد. بسیاری از قطعات آن حذف شد تا بتواند در مسابقات قاره آفریقا شرکت کند. هنوز اطلاعی از آنچه بر این خودرو از زمان بازنشستگی از مسابقات تا به امروز گذشته است، نداریم. علاوه بر این موضوع، نام صاحب کنونی آن نیز مشخص نیست. با وجود چنین مواردی، از بازسازی آن اطلاع داریم.شرکت انگلیسی Thornley Kelham این خودروی مسابقه ای آلفا رومئو را بازسازی کرده و بسیاری از قطعاتی که در نمونه اصلی وجود داشته را در آن مورد استفاده قرار داده است. با وجود این بازسازی، آلفا رومئو 6C 1750 فاقد قطعات اصلی خود مانند چراغ است.بد نیست بدانید موسولینی تنها دیکتاتوری نبود که علاقه بالایی به خودرو داشت، آدولف هیتلر نیز دارای خودروهای زیادی بوده است. یکی از خودروهای هیتلر به نام مرسدس بنز 770K تولید سال 1939، در سال های اخیر در یک حراجی به فروش رسیده است.

برچسب ها:

مطلب با عنوان خودروی مسابقه‌ای آلفا رومئو موسولینی بازسازی شد از وب سایت فارنت farnet با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان خودروی مسابقه‌ای آلفا رومئو موسولینی بازسازی شد از وب سایت فارنت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به فارنت farnet مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون