روی خط خبر

موضوع: نرم افزار،اپلیکیشن و بازی منبع: فارنت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان آلفابت حالا به باشگاه شرکت‌های تریلیون دلاری در کنار اپل، مایکروسافت و آمازون پیوست از وب سایت فارنت farnet با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

آلفابت حالا به باشگاه شرکت‌های تریلیون دلاری در کنار اپل، مایکروسافت و آمازون پیوست

آلفابت روز پنجشنبه توانست به ارزش یک تریلیون دلار دست پیدا کند. این رقم پس از رشد 0.87 درصدی این شرکت در بازار سهام به دست آمد.

برای خواندن ادامه مطلب بر روی تیتر کلیک کنید.

آلفابت که شرکت مادر گوگل محسوب می شود حالا به ارزش یک تریلیون دلار رسیده است. این رقم روز پنجشنبه و قبل از بسته شدن بازارهای مالی با رشد 0.87 درصدی نماد $GOOG به وقوع پیوست. ارزش هر سهم گوگل حالا به 1451.70 دلار رسیده است.ساندار پیچای مدیرعامل گوگل پس از کناره گیری بنیان گذاران گوگل یعنی سرگی برین و لری پیچ، به مقام مدیرعاملی الفابت منصوب شد. مدیران پیشین این کمپانی سال های جنجالی را در این شرکت پشت سر گذاشتند که یکی از معروف ترین آن ها ماجرای اعتراض 20 هزار نفری کارمندان گوگل در محکوم کردن سو استفاده جنسی بود.آلفابت درآمد سه ماهه پایایی سال 2019 را در تاریخ 14 بهمن ماه منتشر خواهد کرد. انتظار می رود در این گزارش شاهد درآمد 46.9 میلیاردی این شرکت باشیم که به نسبت سال گذشته 20 درصد افزایش یافته است.اپل نخستین شرکت آمریکایی بود که در سال 2018 به ارزش یک تریلیون دلار رسید. سال 2019 آمازون نیز با رشد ارزش سهام خود به باشگاه یک تریلیون دلاری ها پیوست، هرچند ارزش این کمپانی در حال حاضر کمتر از یک تریلیون دلار است.مایکروسافت نیز در آوریل 2019 به ارزش یک تریلیون دلار دست پیدا کرد. نخستین شرکت جهان با ارزش یک تریلیون دلار PetroChina بود که در سال 2007 توانست این لقب را از آن خود کند. با ارزش ترین شرکت جهان نیز آرامکو عربستان سعودی است که چند هفته پیش پس از عرضه اولیه در بازار سهام به ارزش 2 تریلیون دلار دست پیدا کرد.مطمئنا رسیدن به ارزش یک تریلیون دلار نشان دهنده قدرت اقتصادی شرکت ها نیست و نمی تواند یک معیار بااهمیت نزد سهام داران باشد. با این حال از جنبه روانی بسیار تاثیرگذار است.البته شرکت های عضو باشگاه یک تریلیون دلاری ها توانستند سال گذشته در لیست پرسودترین شرکت های دنیا نیز باشند. در این لیست آرامکو در صدر قرار گرفته است و اپل هفتمین شرکت سود ساز جهان است.کمپانی دیگری که انتظار می رود به زودی به جمع یک تریلیون دلاری ها بپیوندد فیس بوک است که در حال حاضر حدودا 620 میلیارد دلار ارزش دارد.

برچسب ها:

مطلب با عنوان آلفابت حالا به باشگاه شرکت‌های تریلیون دلاری در کنار اپل، مایکروسافت و آمازون پیوست از وب سایت فارنت farnet با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان آلفابت حالا به باشگاه شرکت‌های تریلیون دلاری در کنار اپل، مایکروسافت و آمازون پیوست از وب سایت فارنت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به فارنت farnet مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون