روی خط خبر

موضوع: نرم افزار،اپلیکیشن و بازی منبع: فارنت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان دو کارمند سابق توئیتر به جاسوسی برای عربستان سعودی متهم شده‌اند از وب سایت فارنت farnet با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

دو کارمند سابق توئیتر به جاسوسی برای عربستان سعودی متهم شده‌اند

واشنگتن پست در یک گزارش آورده است که دو کارمند توییتر به سوءاستفاده از اطلاعات کاربران به نفع دولت عربستان سعودی متهم شده اند.

برای خواندن ادامه مطلب بر روی تیتر کلیک کنید.

واشنگتن پست در یک گزارش آورده است که دو کارمند سابق توییتر به جرم جاسوسی از حساب های کاربری برای عربستان سعودی متهم شده اند. وزارت دادگستری ایالات متحده این خبر را پس از بازداشت یکی از این دو نفر اعلام کرد.فرد مذکور که احمد ابوعمو نام دارد به جاسوسی از سه حساب کاربری به نفع دولت عربستان سعودی متهم شده است. یکی دیگر از کارمندان توییتر نیز به جرم دسترسی به اطلاعات بیش از 6 هزار حساب متهم شده است. در میان این حساب ها می توان یکی از نزدیکان و افراد مورد اعتماد جمال خاشقجی روزنامه نگار و منتقد حکومت آل سعود را مشاهده کرد. شخصی سومی نیز در این میان وجود داشته است که رابط بین کارمندان توییتر و دولت سعودی بوده است.مطمئنا این موضوع نشان دهنده یک نقض بزرگ حریم خصوصی در سیلیکون ولی است. از این رو سخنگوی توییتر اعلام کرده است که از این بعد دسترسی به اطلاعات محرمانه افراد تنها برای چند کارمند آموزش دیده و مورد اعتماد امکان پذیر خواهد بود.سخنگوی توییتر اضافه می کند:ما خطراتی که افراد را پس از به اشتراک گذاشتن دیدگاه های خود با جهان تهدید می کند را درک می کنیم. ما ابزارهایی داریم که می تواند از حریم خصوصی آن ها دفاع کند و امکان کار با توییتر را به آن ها بدهد. ما متعهد هستیم کسانی که از خدمات توییتر برای دفاع از برابری، آزادی های فردی و حقوقی بشر استفاده می کنند را محافظت کنیم.در گزارش واشنگتن پست آمده است که این سه فرد به یک خبریه تحت مدیریت محمد بن سلمان مرتبط بوده اند. این خیریه نیز در قتل جمال خاشقجی نقش داشته است. گفته می شود کارمندان سابق توییتر در تلاش برای دریافت اطلاعات از حساب منتقدان برجسته حکومت سعودی بوده اند.

برچسب ها:

مطلب با عنوان دو کارمند سابق توئیتر به جاسوسی برای عربستان سعودی متهم شده‌اند از وب سایت فارنت farnet با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان دو کارمند سابق توئیتر به جاسوسی برای عربستان سعودی متهم شده‌اند از وب سایت فارنت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به فارنت farnet مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون