روی خط خبر

موضوع: نرم افزار،اپلیکیشن و بازی منبع: فارنت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان اپل می‌گوید چیپست a13 bionic این شرکت سریعترین cpu و gpu موبایل تا به امروز است از وب سایت فارنت farnet با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اپل می‌گوید چیپست a13 bionic این شرکت سریعترین cpu و gpu موبایل تا به امروز است

بالاخره پس از شایعات بسیار آیفون های سال 2019 اپل هم از راه رسید اما این تازه اول راه است و اپل از رازهای حاضر در دل آیفون های جدید خود می گوید. با فارنت همراه شوید...

برای خواندن ادامه مطلب بر روی تیتر کلیک کنید.

اپل از چیپست موجود روی آیفون های 2019 خود تحت عنوان A13 Bionic رونمایی کرد. همانطور که انتظار می رفت و همانطور که در چند سال اخیر شاهد بوده ایم، اپل بلافاصله اعلام کرد که این چیپست قوی ترین چیپستی است که تاکنون داخل یک گوشی هوشمند قرار گرفته است.اپل عنوان کرد که چیپست A13 Bionic اپل قوی ترین پردازنده موجود روی گوشی های هوشمند است اما این پایان ماجرا نیست و در آیفون های سال 2019 شاهد قوی ترین پردازشگر گرافیکی هم خواهیم بود. اپل در رویداد اختصاصی خود با نمایش یک مقایسه کوچک فاصله قدرت پردازش این چیپست با سایر چیپست های قدرتمند موجود در بازار را نشان داد.البته این تمام ماجرا نیست و اپل پس از آن اعلام کرد که چیپست A13 Bionic با بهینه سازی 40 درصدی، از نظر مصرف انرژی بهینه ترین چیپستی است که تاکنون تولید کرده است. به لطف این رقم اکنون تا 4 ساعت روی آیفون 11 پرو و تا 5 ساعت روی آیفون 11 پرو مکس طول عمر باتری بیشتری خواهیم داشت. چنین مصرف بهینه ای برخلاف افزایش تعداد ترانزیستورها تا 8.5 میلیارد عدد بوده و جالب است بدانید که عملکرد چیپست نسبت به مدل قبلی تا 20 درصد بهبود یافته است. همچنین طبق اعلام اپل در این چیپست یک موتور عصبی (Neural Engine) هشت هسته ای جا خوش کرده است که می تواند 1 تریلیون عملیات را در ثانیه پردازش کرده و ضرب ماتریس را تا شش برابر سریع تر انجام دهد.چیپست A13 Bionic همانند دو مدل قبلی A12 و A11 از دو هسته پردازشی برای امور سنگین و 4 هسته پردازشی برای امور معمول استفاده می کند. همچنین مانند دو مدل قبلی شاهد 4 هسته پردازشی در پردازشگر گرافیکی آن هستیم. نظر شما در مورد چیپست گوشی های جدید آیفون چیست؟

برچسب ها:

مطلب با عنوان اپل می‌گوید چیپست a13 bionic این شرکت سریعترین cpu و gpu موبایل تا به امروز است از وب سایت فارنت farnet با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان اپل می‌گوید چیپست a13 bionic این شرکت سریعترین cpu و gpu موبایل تا به امروز است از وب سایت فارنت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به فارنت farnet مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون