روی خط خبر

موضوع: نرم افزار،اپلیکیشن و بازی منبع: فارنت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان آمار نصب ویندوز 10 حالا به بیش از 50 درصد از کامپیوترهای جهان رسیده است از وب سایت فارنت farnet با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

آمار نصب ویندوز 10 حالا به بیش از 50 درصد از کامپیوترهای جهان رسیده است

بالاخره مایکروسافت موفق شد که ویندوز 10 را به مورد استفاده ترین سیستم عامل جهان بر روی کامپیوترهای شخصی تبدیل کند.

برای خواندن ادامه مطلب بر روی تیتر کلیک کنید.

چند سالی است که ویندوز 10 مایکروسافت عرضه شده است. میزان نصب ویندوز 10 آرام آرام در طی این چند سال بالا رفته است. اوایل مرداد ماه همین امسال، مایکروسافت اعلام کرد که این ویندوز از 50 درصد نصب گذشته است و در حال حاضر 50.99 درصد کامپیوترهای شخصی جهان از ویندوز 10 استفاده می کنند. از اواخر سال 2017 تا به حال، این سیستم عامل 20 نقطه افزایش را تجربه کرده است.آمار نصب ویندوز 10 از 50 درصد گذشتالبته که اندازه گیری چنین چیزی بسیار سخت است. درصد فراوانی از کامپیوترهای جهان دسترسی به اینترنت ندارند و اندازه گیری آن ها بسیار سخت است. به همین خاطر ممکن است که میزان نصب حتی شهریور سال گذشته از 50 درصد رد شده باشد.مایکروسافت برای رسیدن به این دستاورد مجبور بوده که سیستم های قدیمی خود را فدا کند. مخصوصا ویندوز 7 که پیش از این محبوب ترین سیستم شرکت بود. مایکروسافت قرار است که سال آینده به صورت کامل پشتیبانی از ویندوز 7 را از بین ببرد. دیگر هیچ نوع نرم افزار تازه یا آپدیت امنیتی و پشتیبانی فنی برای ویندوز 7 ارائه نخواهد شد.همین باعث شده که کاربران کم کم این سیستم را رها کنند. در حال حاضر سهم ویندوز 7 از کامپیوترهای جهان 30.34 درصد است. دو سال پیش این مقدار بر روی 43.82 درصد بود. ویندوز 8.1 حتی سهم کمتری دارد و در حال حاضر سهم این سیستم به 4.21 درصد می رسد. ویندوز XP چطور؟ این سیستم تنها 1.57 درصد سهم دارد و عجیب است که همچنان برخی کامپیوترها این سیستم باستانی را اجرا می کنند. اگر تمامی سیستم های مک جهان را بر روی هم جمع کنیم این سیستم عامل 8 درصد سهم از کل بازار دارد.چگونه این آمار اندازه گیری می شود؟این اندازه گیری توسط Net Applications انجام شده است. این شرکت برای دسترسی به چنین اطلاعاتی از داده مرورگرهای اینترنتی استفاده می کند. چنین داده ای بسیار دقیق تر از نظرسنجی است.البته به نظر مایکروسافت اهمیت چندانی به میزان سهم خود از بازار ندارد. این شرکت در ابتدا هدفی را مشخص کرد که 1 میلیارد کاربر را به ویندوز 10 منتقل کند و میزان نصب ویندوز 10 بیش از 1 میلیارد باشد. در حال حاضر این رقم به 800 میلیون رسیده است. مایکروسافت همچنین میزان استفاده از ویندوز 10 را به میزان ماهانه تغییر داده. این نوع اندازه گیری مختص به اپلیکیشن ها است.مایکروسافت در حال حاضر خیلی قصد ندارد که تغییری در روش کاری خود ایجاد کند. این شرکت آرام آرام کاربران را به حرکت تشویق می کند. ممکن است سال آینده این رویه هم تغییر کند. احتمالا کاربران ویندوز 7 از سال آینده یک اخطار مبنی بر تغییر سیستم خود دریافت کنند. چنین روشی پرحاشیه خواهد بود اما مطمئنا جواب می دهد.

برچسب ها:

مطلب با عنوان آمار نصب ویندوز 10 حالا به بیش از 50 درصد از کامپیوترهای جهان رسیده است از وب سایت فارنت farnet با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان آمار نصب ویندوز 10 حالا به بیش از 50 درصد از کامپیوترهای جهان رسیده است از وب سایت فارنت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به فارنت farnet مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون