روی خط خبر

موضوع: نرم افزار،اپلیکیشن و بازی منبع: فارنت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان هواوی گزارش کاهش سفارش تولید محصولات خود را رد کرد از وب سایت فارنت farnet با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

هواوی گزارش کاهش سفارش تولید محصولات خود را رد کرد

شرکت هواوی هفته گذشته گزارشی را که در رسانه South China Morning Post منتشر شده بود، رد کرد. در این گزارش که به نقل از منبعی نامعلوم بود، ذکر شده بود که فاکسکان، شرکتی تایوانی و بزرگ ترین تولیدکننده قطعات کامپیوتری و الکترونیکی در جهان، خط تولید چندین گوشی هواوی را متوقف کرده است.با این حال هواوی اعلام کرده که هیچ کاهشی در سفارش ها رخ نداده است و چیزی تغییر نکرده است. یکی از سخنگوهای این شرکت می گوید: «هواوی این ادعاها را رد می کند. سطح تولید جهانی ما بدون هیچ تغییر ملموسی در هر دو جهت، عادی است.»محدودیت های هواوی از جایی شروع شد که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در اواسط ماه می دستور داد وضعیتی اضطراری علیه شرکت های چینی برقرار شود. تقریبا بلافاصله بعد از این دستور، وزارت بازرگانی ایالت متحده آمریکا، هواوی و 68 شرکت مربوط به آن را به لیست تحریم هایش اضافه کرد.در همین خصوص.. ده هزار توسعه دهنده هواوی برای از بین بردن کامل وابستگی به… ۲۱ خرداد, ۱۳۹۸ گوگل در تلاش برای مستثنی کردن اندروید از تحریم آمریکا علیه… ۱۸ خرداد, ۱۳۹۸به موجب اضافه شدن به این لیست، خرید آن ها از شرکت های آمریکایی بدون مجوز دولت این کشور ممنوع شده است، تلاش هایی که نشان دهنده سلطه گرایی این کشور برای حفظ قدرت جهانی خود است.با این حال چند روز بعد وزارت بازرگانی ایالت متحده آمریکا از تاخیری 90 روزه برای اعمال محدودیت تجاری علیه هواوی خبر داد. شرکت هایی مانند ARM (طراح تراشه بریتانیایی)، اینتل، کوالکوم، Xilinx و Broadcom گفته اند همکاریشان را با هواوی به حالت تعلیق در می آورند.گوگل هم دسترسی این شرکت برای محصولاتی که هنوز تولید نشده اند را برای استفاده از امکانات خود محدود کرده است. هرچند کاربران گوشی های هواوی همچنان می توانند به اپ استور گوگل دسترسی داشته باشند، اما هواوی اعلام کرده که در حال توسعه سیستم عاملی است تا نیاز آن ها را به اندروید و گوگل به حداقل برساند. این سیستم عامل (Hongmeng OS) با اپلیکیشن های اندروید و اپلیکیشن های تحت وب سازگار است در نتیجه کاربران به راحتی می توانند از تمامی این برنامه ها استفاده کنند.از طرف دیگر، با توجه به وسعت فعالیت هواوی، این شرکت موجودی انبار چند ماه پیش رو را مهیا کرده است تا لطمه ای به محصولات و نیاز مشتریان اش وارد نشود وبه صورت قانونی دادخواستی علیه دولت آمریکا تنظیم کرده. در این دادخواست علیه قانونی که استفاده از تجهیزات هواوی در سازمان های دولتی آمریکا را اقدام علیه امنیت ملی تلقی کرده، شکایت شده و آن را غیرقانونی دانسته است.در مجموع، این فعالیت ها نشان دهنده تلاش های از پیش تعریف شده برای حفظ استقلال و ارائه راهکارهای نوآورانه برای ادامه فعالیتهای این شرکت در بازارهای جهانی است.

برچسب ها:

مطلب با عنوان هواوی گزارش کاهش سفارش تولید محصولات خود را رد کرد از وب سایت فارنت farnet با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان هواوی گزارش کاهش سفارش تولید محصولات خود را رد کرد از وب سایت فارنت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به فارنت farnet مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون