روی خط خبر

موضوع: نرم افزار،اپلیکیشن و بازی منبع: فارنت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان گوگل اندروید Q را معرفی کرد؛ نسخه آزمایشی هم‌اکنون در دسترس توسعه‌دهندگان از وب سایت فارنت farnet با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

گوگل اندروید Q را معرفی کرد؛ نسخه آزمایشی هم‌اکنون در دسترس توسعه‌دهندگان

همانند همیشه ارائه پیش نمایش جدید در این مقطع از سال مختص به سازندگان و توسعه دهندگان است و چنین روزی برای آن ها اهمیت بسیار زیادی دارد. ویژگی های برجسته و قابل لمس بروزرسانی اندروید Q هنوز به نمایش گذاشته نشده است اما گوگل خبر از چندین تغییر جدید از جمله کنترل بهتر حوزه امنیت کاربر و البته پشتیبانی کامل از گوشی های با صفحه نمایش تاشو داده است.اولین نسخه آزمایشی اندروید Q در اختیار تمامی دستگاه های سری پیکسل قرار گرفته است هر چند که بهتر است از نصب سریع آن روی دستگاه اصلی خود صرف نظر کنید.ویژگی های جدید اندروید Q گوگلمعرفی بیشتر ویژگی های اندروید Q به کنفرانس گوگل I/O که در آینده نزدیک برگزار می شود موکول شده است اما با یک نگاه به نسخه آزمایشی فعلی اندروید Q هم می توان کلیت ماجرا را فهمید.محدود شدن دسترسی به مکان کاربر و تصاویر و ویدئوهای روی دستگاه در اندروید Qیکی از تغییرات مهم را می توان اضافه شدن یک ویژگی امنیتی جدید قلمداد کرد که به واسطه آن اپلیکیشن های مختلف تنها در صورت مورد استفاده قرار گرفتن به محل دقیق شما دسترسی خواهند داشت.قبلا اپ ها می توانستند به صورت 24 ساعته به مکان دقیق شما دسترسی داشته باشند اما با ورود اندروید جدید احتمالا اوضاع متفاوت خواهد بود. همچنین شاهد محدود شدن دسترسی اپلیکیشن ها به محتوبات داخل دستگاه مانند تصاویر و ویدیوها خواهیم بود.پشتیبانی از دستگاه های با صفحه نمایش تاشودر همین خصوص.. پتنت جدید گوگل دسته کنترلر احتمالی سرویس استریم بازی این… ۲۰ اسفند, ۱۳۹۷ گوگل با Adiantum رمزگذاری و ایمنی را برای همه به ارمغان… ۲۵ بهمن, ۱۳۹۷اندروید Q همانطور که گوگل قول داده است از پشتیبانی بهتری برای گوشی های با صفحه نمایش تاشو برخوردار خواهد بود. در اندروید جدید پشتیبانی بهتری از اپ های موجود در پس زمینه می شود و شاهد بهبودهایی در تغییر سایز نمایش اپلیکیشن ها در حالت Split-Screen خواهید بود که این قضیه می تواند تجربه کاربری بهتری را برای گوشی های گلکسی فولد و هواوی میت ایکس که قرار است در اواخر سال جاری منتشر شوند، رقم می زند.دسترسی سریعتر به گزینه های تنظیمات در هر اپلیکیشن در اندروید Qیکی دیگر از ویژگی های این بروزرسانی اندروید یک قابلیت کاربردی است که به موجب توسعه دهندگان می توانند صفحه تنظیمات مربوط به مواردی مانند وای فای یا بلوتوث را به صورت فوری و پاپ آپ در اختیار کاربران قرار دهند تا دیگر نیازی نباشد که کاربر اپلیکیشن را ببندد، به صفحه تنظیمات گوشی رفته و تنظیمات دلخواه را انجام دهد.صفحه به اشتراک گذاری هر اپلیکیشن به صورت فوری و بدون نیاز به بارگذاری مجدد برای هر اپ در دسترس قرار می گیرد تا یک بهبود کوچک بتواند تجربه ای خوشایندتر از اندروید در اختیار طرفداران قرار دهد.اضافه شدن فرمت تصویر Dynamic Depthدیگر ویژگی جذاب اندروید جدید شامل به وجود آوردن یک فرمت تصویر به نام Dynamic Depth است که اطلاعات مربوط به متادیتا و مپ عمق تصویر را با خود تصویر در فرمت JPEG همراه خواهد کرد. چنین ویژگی جدیدی می تواند دست سازندگان متفرقه برای قرار دادن ویژگی هایی مانند بوکه در تصاویر را بازتر کند. در این میان نباید پشتیبانی اندروید جدید از نسل جدید کدک ویدیویی AV1 را فراموش کرد.نام نهایی اندروید Q چه خواهد بود؟هنوز نام مناسبی برای اندروید Q از سوی گوگل اعلام نشده است اما قطعا در آینده نه چندان دور شاهد به وقوع پیوستن این امر خواهیم بود. نظر شما در مورد ویژگی های جدید Google Android Q چیست؟

برچسب ها:

مطلب با عنوان گوگل اندروید Q را معرفی کرد؛ نسخه آزمایشی هم‌اکنون در دسترس توسعه‌دهندگان از وب سایت فارنت farnet با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان گوگل اندروید Q را معرفی کرد؛ نسخه آزمایشی هم‌اکنون در دسترس توسعه‌دهندگان از وب سایت فارنت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به فارنت farnet مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون