روی خط خبر

موضوع: نرم افزار،اپلیکیشن و بازی منبع: فارنت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان تغییر لوگوی گوگل به مناسبت سی‌امین سالگرد راه‌اندازی وب از وب سایت فارنت farnet با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

تغییر لوگوی گوگل به مناسبت سی‌امین سالگرد راه‌اندازی وب

اگر چه بسیاری تاریخ پایه گذاری وب در تاریخ 6 اگوست سال 1991 (پانزدهم مرداد 1370) رابه عنوان تاریخ تولد و راه اندازی وب می دانند اما بسیاری نیز تاریخ ارائه پیشنهاد استفاده از مفهوم مورد نظر تیم برنرز لی در در یازدهم مارس سال 1989 میلادی را تاریخ اصلی راه اندازی وب و تولد آن می دانند.در حالی که این روزها بسیاری از کاربران از دو کلمه «وب» و «اینترنت» به عنوان یک مفهوم یکسان و حتی به جای یکدیگر استفاده می کنند اما در واقع این دو کلمه، دو کلمه کاملا متفاوت هستند.«اینترنت» به شبکه جهانی کامپیوترها با قابلیت برقراری ارتباط با یکدیگر اطلاق می شود و تاریخچه آن به شبکه موسوم به آپارنت باز می گردد که در دهه 1960 میلادی توسعه داده شده است. در عین حال «وب» راه دسترسی اصلی به این شبکه یا همان «اینترنت» است که در اواخر دهه 1980 میلادی توسط تیم برنرز لی پیشنهاد شد.در همین خصوص.. بیست سالگی www مبارک! ۱۶ مرداد, ۱۳۹۰تکنولوژی پیچیده است اما نبوغ تیم برنرز لی در ایجاد یک سیستم ساده بوده است که به افراد اجازه می دهد به راحتی در این شبکه حرکت کنند. وب مجموعه ای پیچیده از URL ها، متصل شده با HTTP و ساختار یافته در HTML است، اما طراحی انتزاعی آن را به طور ساده ای متشکل از یک سری از صفحات وب مرتبط به هم ساخته است و در واقع سادگی این سیستم چیزی بود که عموم مردم (نه فقط دانشمندان و مهندسان) توانستند از این شبکه وسیع و پیچیده استفاده کنند.لوگوی امروز موتور جستجوگر گوگل چشم انداز خوش بینانه وب را به تصویر کشیده است؛ یک کامپیوتر با رنگ بژ که رنگ سنتی کامپیوترهاست یک ویدیو از کره زمین در حال چرخش را دانلود می کند. این تصویر در واقع به روزهای اولیه اینترنت اشاره دارد که با صدای عجیب و غریب مودم های دایال آپ با سرعت 19.2k روبرو بودیم.این تعریفی است که نسل فعلی شاید آن را به خاطر نیاورند اما نسل آینده مطمئنا آن را حتی نخواهند تواسنت باور کنند! چیزی که با سرعت این روزهای دسترسی به اینترنت در گوشی های هوشمند قابل درک است گوشی های هوشمند قابل دسترسی است، اما در نهایت یک حاصل دارد و آن گردش آزاد اطلاعات و ایده ها در سراسر جهان است. مثل آن زمان که بیست سالگی وب را تبریک گفتیم باید بگوئیم ممنون جناب سر تیم برنرز لی!

برچسب ها:

مطلب با عنوان تغییر لوگوی گوگل به مناسبت سی‌امین سالگرد راه‌اندازی وب از وب سایت فارنت farnet با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان تغییر لوگوی گوگل به مناسبت سی‌امین سالگرد راه‌اندازی وب از وب سایت فارنت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به فارنت farnet مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون