روی خط خبر

موضوع: نرم افزار،اپلیکیشن و بازی منبع: فارنت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان تلویزیون ماژولار ۷۵ اینچی سامسونگ با فناوری MicroLED؛ گامی به سوی آینده از وب سایت فارنت farnet با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

تلویزیون ماژولار ۷۵ اینچی سامسونگ با فناوری MicroLED؛ گامی به سوی آینده

فناوری تلویزیون های خانگی نسبت به سال های گذشته پیشرفت فراوانی داشته است. ال جی با پنل های OLED با کنتراست بی نهایت و قابلیت انعطاف سعی در گرفتن بازار دارد و سامسونگ حالا با فناوری جدید Micro LED خود تلویزیون ماژولار ۷۵ اینچی 4K ساخته و به نمایشگاه CES 2019 آورده است.این تلویزیون در واقع از کاشی های کوچک تری با جنس MicroLED تشکیل شده که شامل میلیون ها چیپ LED میکروسکوپی غیراورگانیک قرمز، سبز و آبی هستند. از آن جا که این پنل ها نیازی به نور پس زمینه ندارند ضخامت بسیار کمی هم دارند. بزرگترین وعده سامسونگ برای MicroLED این است که سرانجام تلویزیون های سامسونگ خواهند توانست از نظر کیفیت تصویر با تلویزیون های OLED رقیب (مثل ال جی) رقابت کنند در حالی که مشکلات استفاده از قطعات ارگانیک OLED را نیز ندارند.MicroLED درست مثل OLED رنگ مشکی کاملاً عمیق تولید می کند چرا که هر LED می تواند به صورت مجاز خاموش شود. مزیت این پنل های بهترین روشنایی و گسترده ترین بازه رنگی HDR بدون مشکلات burn-in شایع در پنل های OLED است؛ چرا که در این جا خبری از افت کیفیت طبیعی نیست.در همین خصوص.. ایسر لپ تاپ گیمینگ تبدیل شدنی Predator Triton 900 را با قیمت… ۱۷ دی, ۱۳۹۷ ریزر لپ تاپ گیمینگ Blade Advanced خود را با کارت گرافیک… ۱۷ دی, ۱۳۹۷با این که سامسونگ جزئیاتی مثل قیمت و یا زمان عرضه دقیق این تلویزیون ماژولار را افشا نکرده اما می توان حدس زد با قیمتی نجومی مواجه باشیم. به هر حال ساخت این پنل ها هزینه بسیاری داشته و باید هر کاشی به دقت ساخته شود وگرنه کل مجموعه بلااستفاده خواهد شد.تلویزیون ماژولار چیست؟در نهایت هدف تلویزیون ماژولار این است که بتوانید تلویزیون خود را با هر اندازه و هر نسبت تصویر دلخواهی بسازید و تا محدودیت سنتی تلویزیون ها حذف شود. هر ماژول MicroLED در واقع دو بخش دارد: بخش اول صفحه پشتی با گیره هایی برای اتصال به ماژول های کناری و بخش صفحه نمایش که به صورت مغناطیسی به بخش اول متصل خواهد شد. سامسونگ همچنین برای نمایش پتانسیل این فناوری یک نسخه ۲۱۹ اینچی از این تلویزیون را موسوم به دیوار یا The Wall در معرض نمایش قرار داده است.همان طور که گفتیم نسل های اولیه این تلویزیون احتمالاً ده ها هزار دلار برای نسخه ۷۵ اینچی و شاید ۱۰۰ هزار دلار هم برای دیوار ۲۱۹ اینچی هزینه داشته باشد. درحالی که تلویزیون های QLED سامسونگ فروش نسبتاً خوبی را تجربه کرده اند MicroLED بی شک می تواند رقبایی مثل پلاسمای پاناسونیک و OLED ال جی را حداقل در رده گران قیمت سرانجام کنار بزند.

برچسب ها:

مطلب با عنوان تلویزیون ماژولار ۷۵ اینچی سامسونگ با فناوری MicroLED؛ گامی به سوی آینده از وب سایت فارنت farnet با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان تلویزیون ماژولار ۷۵ اینچی سامسونگ با فناوری MicroLED؛ گامی به سوی آینده از وب سایت فارنت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به فارنت farnet مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون