روی خط خبر

موضوع: نرم افزار،اپلیکیشن و بازی منبع: فارنت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان فیلترینگ هوشمند اینستاگرام تکذیب شد از وب سایت فارنت farnet با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

فیلترینگ هوشمند اینستاگرام تکذیب شد

اختلالات اینستاگرام در روز چهارشنبه شایعاتی را در مورد فیلترینگ این شبکه اجتماعی محبوب بر سر زبان ها انداخت. با وجود این که این اختلالات ارتباطی به فیلترینگ نداشتند اما حالا صحبت بر سر طرح فیلترینگ هوشمند اینستاگرام توسط وزارت ارتباطات است.در پی انتشار اظهار نظری منسوب به رئیس پلیس فتا درباره طرح فیلترینگ هوشمند اینستاگرام حالا رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات آن را تکذیب کرده است. سیدجمال هادیان طبایی در این مورد گفت:وزارت ارتباطات طرحی برای پالایش هوشمند اینستاگرام به مراجع ذیربط ارائه نکرده است. البته برخی نهادها پیشنهادهایی برای فیلترینگ هوشمند به وزارت ارتباطات ارائه داده اند که به دلیل غیرفنی بودن قابلیت اجرا نداشته است.هادیان طبایی همچنین می گوید وزارت ارتباطات هیچ نکته مخفی از مردم نداشته و اجرای طرح های جدید را از مسیر رسمی و رسانه ای به اطلاع مردم خواهد رساند. علاوه بر این سردار هادیان فر نیز انجام مصاحبه مذکور را تکذیب کرده است.در همین خصوص.. فیلتر شدن اینستاگرام صحت ندارد ۱۶ آبان, ۱۳۹۷ معاون دادستان کل کشور: اینستاگرام برخلاف قانون فعال است ۱۵ مهر, ۱۳۹۷فیلترینگ هوشمند اینستاگرام چیست؟در طرح های فیلترینگ هوشمند برخلاف فیلترینگ معمولی قرار نیست یک شبکه اجتماعی یا سرویس به صورت کامل مسدود شود. بلکه هدف این است که تنها بخش هایی از آن که توسط مسئولین «محتوای مجرمانه» شناخته می شود مسدود شود و دسترسی به آن امکان پذیر نباشد.اگر به خاطر داشته باشید چند سال پیش نیز چنین طرحی اجرا شد تا برخی از صفحات اینستاگرامی مسدود شوند. البته اجرای این طرح مشکلاتی در کارکرد این اپلیکیشن نیز ایجاد کرد.فیلترینگ هوشمند اینستاگرام اما حالا با پروتکل SSL جدید این شبکه اجتماعی دشوارتر شده است. از آن جا که اطلاعات از سوی سرور و همچنین از گوشی شما هنگام ارسال رمزگذاری می شوند امکان این که ترافیک و دیتای مربوط به موارد خاصی تشخیص داده شود کمتر است. به این ترتیب وزارت ارتباطات نیازمند ترفند یا فناوری جدیدی برای این کار خواهد بود.پیش از این مصاحبه ای منتسب به سردار سیدکمال هادیان فر رئیس پلیس فتا منتشر شد که از او در مورد فیلترینگ اینستاگرام سوال شده بود. طبق این مصاحبه هادیان فر تصمیم در مورد فیلترینگ اینستاگرام را برعهده کارگروه تعیین محتوای مجرمانه یا شورای عالی فضای مجازی دانسته بود و از طرح جدید وزارت ارتباطات برای فیلترینگ هوشمند این شبکه خبر داده بود. هادیان فر همچنین مخالفت خود را نیز با رفع فیلتر توییتر اعلام کرده بود.

برچسب ها:

مطلب با عنوان فیلترینگ هوشمند اینستاگرام تکذیب شد از وب سایت فارنت farnet با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان فیلترینگ هوشمند اینستاگرام تکذیب شد از وب سایت فارنت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به فارنت farnet مراجعه نمائید.

پربازدیدترین برچسب ها
اخبار گوناگون