روی خط خبر

موضوع: نرم افزار،اپلیکیشن و بازی منبع: فارنت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان فیس‌بوک رسما تایید کرد: اطلاعات شخصی 29 میلیون کاربر به دست هکرها افتاده است از وب سایت فارنت farnet با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

فیس‌بوک رسما تایید کرد: اطلاعات شخصی 29 میلیون کاربر به دست هکرها افتاده است

اگرچه فیس بوک امروزه به یکه تازه شبکه های اجتماعی تبدیل شده است،اما احتمالاً تنها تهدیدی که آینده آن را مورد تحدید قرار می دهد امنیت خود این سرویس می باشد. پس از ماجرای خبرهای جعلی در فیس بوک پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، پخش شایعات دروغ که بی شک روی رأی مردم آمریکا تأثیر گذاشت، فروش اطلاعات 50 میلیون کاربر به موسسه کمبریج آنالیتیکا و هک شدن اطلاعات حساب 50 میلیون از طریق ضعف امنیتی قابلیت View As، این بار مطلع شدیم که برای چندمین بار در سال جاری هکرها توانسته اند به اطلاعات 29 میلیون کاربر این سرویس دسترسی پیدا کنند.طبق اعلام رسمی شرکت فیس بوک، هکرها توانسته اند به اطلاعات مهمی از 29 میلیون کاربر از جمله نام، پست الکترونیکی و شماره تلفن کاربران دست یابند؛ هرچند که آمارهای اولیه حکایت از درز اطلاعات 50 میلیون کاربر داشت. به هر حال اطلاعات شخصی نه چندان مهم 14 میلیون کاربر از جمله نام کاربری، جنسیت، زبان و محل اقامت، وضعیت رابطه، مذهب، محل تولد، شهر اقامت کنونی، تاریخ تولد، دستگاه های مورد استفاده برای دسترسی به فیس بوک، وضعیت تحصیل و کار،10 مورد از آخرین مکان هایی که در آن ها به فیس بوک متصل اند و 15 موردی از آخرین موارد جستجوی اخیر در فیس بوک هم به سرقت رفته است.در همین خصوص.. فیس بوک پورتال، رقیب آمازون اکو شو در دو نسخه معرفی شد ۱۷ مهر, ۱۳۹۷ هک فیس بوک اطلاعات ورود ۵۰ میلیون کاربر را فاش کرد ۶ مهر, ۱۳۹۷فیس بوک این حوادث را به طور جد پیگیری کرده و وعده داده تا به 30 میلیون کاربر مذکور از طریق Help Center i این سرویس اطلاع رسانی خواهد کرد. البته فیس بوک منکر هرگونه ارسال پیام هشدار از طریق سرویس های متصل به این شبکه از جمله اینستاگرام، واتس اپ یا کلاینت های موجود شده است.این شرکت همچنین منکر پایان حملات هکری و یا کشف تمام اطلاعات به سرقت رفته نشده، با این حال تدابیر لازم به منظور جلوگیری از باگ های کشف شده را اتخاذ کرده است. شاید جالب باشد که بدانید اولین رخنه در تاریخ 14 سپتامبر توسط هکرها صورت گرفته است، اما 11 روز بعد توسط فیس بوک کشف و بر اساس قوانین GDPR گزارش شده است.در حال حاظر کارشناسان امنیتی فیس بوک و گروهی از متخصصان امنیت پلیس فدرال مشغول تحقیق در رابطه با هدف و ماهیت هکرها هستند.

مطلب با عنوان فیس‌بوک رسما تایید کرد: اطلاعات شخصی 29 میلیون کاربر به دست هکرها افتاده است از وب سایت فارنت farnet با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان فیس‌بوک رسما تایید کرد: اطلاعات شخصی 29 میلیون کاربر به دست هکرها افتاده است از وب سایت فارنت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به فارنت farnet مراجعه نمائید.

پربازدیدترین برچسب ها
اخبار گوناگون