روی خط خبر

موضوع: نرم افزار،اپلیکیشن و بازی منبع: فارنت
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان گوگل: گوشی‌های اندرویدی حداکثر مجاز به استفاده از دو بریدگی هستند از وب سایت فارنت farnet با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

گوگل: گوشی‌های اندرویدی حداکثر مجاز به استفاده از دو بریدگی هستند

گوگل سازندگان گوشی های هوشمند را به استفاده از صفحه نمایش هایی که در قسمت بالا دارای بریدگی هستند تشویق می کند اما نگران این است که تولید کنندگان گوشی از چندین بریدگی در بالای صفحه نمایش استفاده کنند و به همین منظور محدودیت هایی را برای اعمال تعداد بریدگی صفحه نمایش در گوشی های اندرویدی در نظر گرفته است.جالب اینجاست از آنجایی که اندروید به عنوان یک سیستم عامل متن باز توسعه داده می شود و گوگل عملا نمی تواند جلوی تولید کنندگان گوشی های هوشمند را برای استفاده از سه بریدگی صفحه نمایش در گوشی های آینده بگیرد. با این حساب امکان ساخت گوشی با تعداد زیادی بریدگی صفحه نمایش وجود دارد اما بدون شک اگر تولیدکنندگان گوشی های هوشمند چنین سیاستی را در گوشی های آینده خود اعمال کنند مورد غضب گوگل قرار خواهند گرفت.در همین خصوص.. ال جی: ما زودتر از اپل بریدگی صفحه نمایش را طراحی کرده ایم! ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۷ هواوی: ما سال ها پیش از آیفون 10 اپل به فکر گوشی با بریدگی… ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۷ناگفته نماند تاکنون تمامی گوشی هایی که در بازار شاهد هستیم از یک بریدگی در صفحه نمایش بهره گرفته اند اما گوگل می خواهد از هم اکنون تکلیف سازندگان گوشی های هوشمند را روشن کند و به همین منظور اعلام کرده که گوشی های هوشمند حداکثر از دو بریدگی در صفحه نمایش باید بهره بگیرند. در حال حاضر 16 گوشی هوشمند تراز اول از جانب 11 تولید کننده در بازار وجود دارد که از یک بریدگی صفحه نمایش در قسمت بالا بهره گرفته اند. این بریدگی را به احتمال زیاد در نسخه بعدی پیکسل ایکس ال شاهد خواهیم بود.تصمیم گوگل برای استفاده حداکثر دو بریدگی در گوشی های هوشمند بی دلیل نیست و این شرکت به عنوان توسعه دهنده اندروید نگران است که چندین بریدگی در صفحه نمایش باعث می شود تا اپلیکیشن ها در گوشی های مختلف سازگاری کاملی نداشته باشند.در حال حاضر در اندروید P توسعه دهندگان می توانند کاملا بریدگی صفحه نمایش را نادیده بگیرند و این قسمت را در بالای صفحه نمایش گوشی با رنگ مشکی پر کنند تا اپلیکیشن ها در گوشی هایی که بریدگی صفحه نمایش دارند و گوشی هایی که از این ویژگی بهره نمی گیرند سازگاری کامل داشته باشند.

برچسب ها:

مطلب با عنوان گوگل: گوشی‌های اندرویدی حداکثر مجاز به استفاده از دو بریدگی هستند از وب سایت فارنت farnet با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان گوگل: گوشی‌های اندرویدی حداکثر مجاز به استفاده از دو بریدگی هستند از وب سایت فارنت با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به فارنت farnet مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون