روی خط خبر

موضوع: لوازم جانبی کامپیوتر منبع: گجت نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان یاهو هک شد از وب سایت گجت نیوز gadgetnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

یاهو هک شد

حداقل 500 میلیون حساب کاربری یاهو هک شده است که بزرگترین رخنه امنیتی در تاریخ به شمار می رود. اطلاعاتی شامل نام، آدرس ایمیل، شماره تلفن، پسوردها، سوالات امنیتی و پاسخ های آن به سرقت رفته است. البته یاهو از سیستم رمزگذاری برای پسوردها استفاده کرده و امکان دسترسی به آنها بسیار سخت است. هنوز اطلاعی از عامل و یا مقصر آن در دست نیست. طبق ادعای یاهو، شواهدی وجود دارد که هکرها مدت زمانی طولانیست که قصد هک کردن این شرکت را داشته اند و حتی انگیزه های سیاسی در پس پرده است. لازم به ذکر است که این رویداد می تواند بر فروش ۴.۸ میلیاردی یاهو به Verizon نیز تاثیر گذار باشد. دزدیدن اطلاعات نیم میلیارد حساب کاربری، کار راحتی نیست. هکرها این کار را به آرامی، تدریجی و بدون دیده شدن انجام داده اند. رخنه به اطلاعات حساب های کاربری یاهو، می تواند طبعات بیشتری نسبت به هر هک دیگری داشته باشد زیرا یاهو شماره یک ارایه دهندگان سرویس ایمیل است. طبق ادعای یاهو، اطلاعات مربوط به اواخر سال 2014 هک شده یعنی هکرها دو سال است در حال انجام این کارند. یاهو تنها قربانی حملات هکرها نبوده و در اوایل امسال، Dropbox ،LinkedIn و Myspace نیز اعلام کردند که حساب کاربری میلیون ها کاربرشان هک شده است. تمامی کاربرانی که از ایمیل یاهو استفاده می کنند، در خطرند. اطلاعات دزدیده شده از یاهو می تواند از راه های دیگری نیز برای قربانیان خطرآفرین باشند. مثلا در خطر حملات اسپم قرار گیرند که ممکن است هکرها بتوانند اطلاعات بیشتری از کاربران به دست آورند.   چه باید کرد؟    1. تغییر همه‌ی رمزهای عبور در اولین فرصت    2. نصب یک برنامه‌ی مدیریت پسورد    3. فعال کردن تایید دو مرحله‌ای برای ورود به ایمیل    4. غیرفعال کردن سوال‌های امنیتی

مطلب با عنوان یاهو هک شد از وب سایت گجت نیوز gadgetnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان یاهو هک شد از وب سایت گجت نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به گجت نیوز gadgetnews مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون