روی خط خبر

موضوع: ماشین های اداری منبع: فالنیک
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان HPE Astra، بزرگترین ابرکامپیوتر نظامی جهان از وب سایت فالنیک falnic با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

HPE Astra، بزرگترین ابرکامپیوتر نظامی جهان

اچ پی بزرگترین ابر کامپیوتر نظامی جهان به نام HPE Astra را تولید کرد، که علاوه بر آنکه به عنوان پردازشگر و شبیه ساز سازمان امنیت ملی هسته ای شناخته شده، به آسانی پردازش های سنگین را انجام می دهد. ابر کامپیوتر HPE Astra، شامل پردازنده های ARM ،2592 سرور دو پردازنده ای به همراه 145 هزار هسته و بیش از 27 هزار پردازنده گرافیکی NVIDIA Tesla V100 است و پردازنده های ۲۸ هسته ای آن همینطور از 8 کانال حافظه […]

The post HPE Astra، بزرگترین ابرکامپیوتر نظامی جهان appeared first on وبلاگ فالنیک ( ایران اچ پی).

اچ پی بزرگترین ابر کامپیوتر نظامی جهان به نام HPE Astra را تولید کرد، که علاوه بر آنکه به عنوان پردازشگر و شبیه ساز سازمان امنیت ملی هسته ای شناخته شده، به آسانی پردازش های سنگین را انجام می دهد.ابر کامپیوتر HPE Astra، شامل پردازنده های ARM ،2592 سرور دو پردازنده ای به همراه 145 هزار هسته و بیش از 27 هزار پردازنده گرافیکی NVIDIA Tesla V100 است و پردازنده های ۲۸ هسته ای آن همینطور از 8 کانال حافظه استفاده می نمایند. در حالیکه این رقم در تراشه های دیگر ۶ کانال است.اچ پی با همکاری با اداره ی سازمان ملی امنیت هسته ای آمریکا (NNSA)، ابر کامپیوتر HPE Astra را تولید کرد که به عنوان پردازشگر و شبیه ساز سازمان امنیت ملی هسته ای استفاده می شود.سرعت عملکرد ابری ابر کامپیوتر HPE Astra 2.3 پتافلاپ (10 به توان 15) بر ثانیه است و نسبت به مدل های قدیمی، کارایی حافظه آن 33 درصد بیشتر و همچنین density بالاتری دارد، پس می تواند حجم عظیمی از داده ها را مدیریت کند و در میان 100 ابر کامپیوتر برتر دنیا قرار گیرد. ابر کامپیوتر HPE Astra، از Memory Centric Computing به جای Processor Centric Computing استفاده می کند و با توجه به این که پلت فرم پردازشی بزرگی محسوب می شود، به عنوان پردازشگر و شبیه ساز سازمان امنیت ملی هسته ای استفاده می شود.تکنولوژی های جدید و مرتبط: پروژه ابرکامپیوتر The Machine تکنولوژی جدید در حافظهمنبع:zoomit.irisna.irzdnet.comhpe.com آیا این مطلب برای شما مفید بود؟ بلهخیرHPE Astra، بزرگترین ابرکامپیوتر نظامی جهان1 رای، میانگین 4 از 5

برچسب ها:

مطلب با عنوان HPE Astra، بزرگترین ابرکامپیوتر نظامی جهان از وب سایت فالنیک falnic با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان HPE Astra، بزرگترین ابرکامپیوتر نظامی جهان از وب سایت فالنیک با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به فالنیک falnic مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون