روی خط خبر

موضوع: چند رسانه ای منبع: دیجی مگ
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان اینترنت شهرهای مختلف در حال وصل شدن است از وب سایت دیجی مگ digimag با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اینترنت شهرهای مختلف در حال وصل شدن است

دیجی کالا مگ - منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه ی تکنولوژی، بازی های کامپیوتری، فرهنگ و هنر، سلامت و زیبایی و سبک زندگی

بعد از گذشت ۵ روز از قطعی کامل اینترنت، طبق گزارش منابع خبری مختلف به نظر می رسد در شهرهای مختلف وضعیت اینترنت در حال بازگشت به حالت عادی است. طبق گزارش خبرگزاری فارس، شورای امنیت کشور به ریاست وزیر کشور دسترسی دوباره به اینترنت را برای برخی مناطق صادر کرده است و با توجه به […]

The post اینترنت شهرهای مختلف در حال وصل شدن است appeared first on دیجی کالا مگ.

بعد از گذشت ۵ روز از قطعی کامل اینترنت، طبق گزارش منابع خبری مختلف به نظر می رسد در شهرهای مختلف وضعیت اینترنت در حال بازگشت به حالت عادی است. طبق گزارش خبرگزاری فارس، شورای امنیت کشور به ریاست وزیر کشور دسترسی دوباره به اینترنت را برای برخی مناطق صادر کرده است و با توجه به گزارش های دریافتی، تاکنون قطعی اینترنت خطوط ثابت (ADSL) در برخی از مناطق کشور و بخش هایی از تهران برطرف شده است. یک منبع آگاه در وزارت ارتباطات هم وصل شدن تدریجی اینترنت در سراسر کشور را تایید کرده است.البته تا لحظه انتشار این خبر هنوز محدودیت بسته های اینترنتی خطوط تلفن همراه وجود دارد و تعدادی از کاربران از برداشته شدن محدودیت اینترنت خانگی خود و سپس قطع شدن دوباره آن خبر داده اند.پس از ناآرامی های که در ابتدای هفته در پی افزایش قیمت بنزین اتفاق افتاد، بنا به دستور شورای امنیت کشور، دسترسی به اینترنت جهانی تا حد زیادی مختل شد و طبق گزارش نت بلاکس (وبسایت بررسی وضعیت اینترنت در سطح بین المللی) سطح دسترسی به اینترنت در ایران به حدود ۵ درصد رسید.بعد از آغاز ناآرامی ها در سرتاسر کشور، سطح دسترسی به اینترنت جهانی بنا به دستور شورای امنیت کشور به حدود ۵ درصد کاهش پیدا کرد.در همین زمینه ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی ساعاتی قبل در حاشیه مراسم «آغاز به کار بنیاد ملی کارآفرینی توسعه فناوری در حوزه های بلاک چین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء» گفته: «باید کاری کنیم که این ضرر و زیان ها کمتر شود. اگر یک شبکه ملی پرقدرت در کشور داشتیم، این زیان ها به مراتب کمتر بود.» او در ادامه تاکید کرد: «امیدواریم اتفاق اخیر که منجر به قطعی اینترنت شد، باعث شود همکاران ما در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تمهیداتی برای توانمند کردن شبکه ملی اطلاعات بیاندیشند.» فیروزآبادی همچنین از شکسته شدن رکورد ترافیک داخلی خبر داد و گفت: «ترافیک داخلی ما در این مدت از ۷۵۰ گیگابیت بر ثانیه تجاوز کرد که رشد چند برابری را نشان می دهد.»طی این چند روزی که بیشتر کاربران از امکان اتصال به اینترنت جهانی بهره نمی برند، آن ها صرفا می توانند از اینترنت داخلی یا شبکه ی ملی اطلاعات استفاده کنند که این محدودیت گسترده مشکلات بسیار زیادی را برای شمار زیادی از افراد و کسب وکارها ایجاد کرده است. این محدودیت ظاهرا تا حدی برای شرکت ها برداشته شده و طبق گزارش نت بلاکس به حدود ۱۵ درصد رسیده است. اما علی رغم اظهارنظرها و خبرهای مطرح شده، هنوز معلوم نیست که چه زمانی دسترسی به اینترنت برای تمام کاربران به حالت عادی برمی گردد.

برچسب ها:

مطلب با عنوان اینترنت شهرهای مختلف در حال وصل شدن است از وب سایت دیجی مگ digimag با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان اینترنت شهرهای مختلف در حال وصل شدن است از وب سایت دیجی مگ با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به دیجی مگ digimag مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون