روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: دیجی مگ
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان هوش مصنوعی صدای سازها را از روی ویدیو تشخیص می‌دهد از وب سایت دیجی مگ digimag با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

هوش مصنوعی صدای سازها را از روی ویدیو تشخیص می‌دهد

دیجی کالا مگ - منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه ی محصولات دیجیتال، دانش و فناوری و بازی

در یک کار تحقیقاتی مشترک که در آزمایشگاه علوم کامپیوتر MIT و آزمایشگاه هوش مصنوعی (CSAIL) انجام شد یک ابزار جدید با نام PixelPlayer معرفی شد که می تواند سازهای موسیقی که در یک ویدئو اجرا می شوند را از یکدیگر تشخیص دهد. با استفاده از این سیستم، می توانید روی یک وسیله در یک ویدیو کلیک […]

مطلب هوش مصنوعی صدای سازهای مختلف را از هم تشخیص می دهد برای نخستین بار در دیجی کالا مگ منتشر شده است.

در یک کار تحقیقاتی مشترک که در آزمایشگاه علوم کامپیوتر MIT و آزمایشگاه هوش مصنوعی (CSAIL) انجام شد یک ابزار جدید با نام PixelPlayer معرفی شد که می تواند سازهای موسیقی که در یک ویدئو اجرا می شوند را از یکدیگر تشخیص دهد. با استفاده از این سیستم، می توانید روی یک وسیله در یک ویدیو کلیک کنید؛ با این کار سیستم صدایی که از آن دستگاه پخش می شود را جدا می کند.این سیستم در آزمایشگاه هوش مصنوعی و با استفاده از یک روش یادگیری عمیق ساخته شده است. در این آزمایش برای آموزش پیکسل پلیر بیش از ۶۰ ساعت ویدئو مورد استفاده قرار گرفته است. در مجموع سه شبکه عصبی در این سیستم حضور دارند: یکی برای تشخیص ویدئو، یکی برای تشخیص صدا و سومی برای جداسازی صدا. شبکه عصبی که وظیفه جداسازی صدا را برعهده دارد، پیکسل های تصویری خاص را با امواج صوتی خاص مرتبط می کند و سپس صداهای مختلف را از یکدیگر جدا می کند.با توجه به توانایی این سیستم در جدا کردن صدای سازهای مختلف از یکدیگر، می توان صدای هر یک از سازها را به طور دلخواه کم و زیاد کرد.در حال حاضر شاید این سیستم کاربرد چندانی برای همه افراد نداشته باشد اما گروه های موسیقی و علاقه مندان ابزارهای موسیقی می توانند از این سیستم به خوبی استفاده کنند و به صدای ساز مورد علاقه خود به صورت اختصاصی در یک ویدئو گوش کنند. همچنین با توجه به توانایی این سیستم در جدا کردن صدای سازهای مختلف از یکدیگر، می توان صدای هر یک از سازها را به طور دلخواه کم و زیاد کرد.با این حال، پیکسل پلیر هنوز عملکرد چندان مطلوبی ندارد. این سیستم تنها می تواند صدای ۲۰ ساز مختلف را تشخیص دهد و همین کار را هم چندان بدون نقص انجام نمی دهد. اما با پیشرفت بیشتر، می تواند تبدیل به یک ابزار ویرایش صوتی تاثیرگذار شود. این سیستم می تواند به مهندسان صدا برای بهبود یا بازگرداندن کیفیت فیلم قدیمی کنسرت ها کمک کند. همچنین می تواند برای آموزش روبات ها در مورد نحوه شناسایی صداهای مختلف محیطی مانند حیوانات، وسایل نقلیه و وسیله های دیگر مورد استفاده قرار گیرد.این اولین بار نیست که از یادگیری ماشین و هوش مصنوعی در صنعت موسیقی استفاده می شود. برای مثال اخیرا، پژوهشگر گوگل، Magenta، یک شبکه عصبی عمیق برای تولید صدا به نام «NSynth Super» ایجاد کرده که با استفاده از کد دستوری، می توانید ابزار دیجیتال اختصاصی خود را از ابتدا تولید کنید.هوش مصنوعی روز به روز کاربرد بیشتری در زندگی روزمره پیدا می کند و به زودی شاهد انواع نرم افزارهای عمومی مبتنی بر هوش مصنوعی خواهیم بود. شما آینده صنعت موسیقی را با ورود هوش مصنوعی چگونه ارزیابی می کنید؟منبع: KnowTechie

مطلب با عنوان هوش مصنوعی صدای سازها را از روی ویدیو تشخیص می‌دهد از وب سایت دیجی مگ digimag با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان هوش مصنوعی صدای سازها را از روی ویدیو تشخیص می‌دهد از وب سایت دیجی مگ با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به دیجی مگ digimag مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون