روی خط خبر

موضوع: نرم افزار،اپلیکیشن و بازی منبع: دیجیاتو
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان اندروید باز هم عقب ماند؛ 77 درصد از فروش Super Mario Run روی iOS بوده است از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اندروید باز هم عقب ماند؛ 77 درصد از فروش Super Mario Run روی iOS بوده است

جدا از قراردادهای انحصاری خود اپل با توسعه دهندگان اپلیکیشن ها، سازندگان به دو دلیل مهم دیگر iOS را به عنوان نخستین پلتفرم بازی هایشان انتخاب می کنند؛ دردسرهای ساخت بازی موبایل برای اندروید و همچنین سود بیشتری که بازیسازان از فروشگاه اپ استور ...

The post اندروید باز هم عقب ماند؛ 77 درصد از فروش Super Mario Run روی iOS بوده است appeared first on دیجیاتو.

جدا از قراردادهای انحصاری خود اپل با توسعه دهندگان اپلیکیشن ها، سازندگان به دو دلیل مهم دیگر iOS را به عنوان نخستین پلتفرم بازی هایشان انتخاب می کنند؛ دردسرهای ساخت بازی موبایل برای اندروید و همچنین سود بیشتری که بازیسازان از فروشگاه اپ استور به دست می آورند.60 درصد از درآمد «مانیومنت ولی 2» (Monument Valley) روی اپ استور بود، فروش بالای فورتنایت موبایل (Fortnite) نشان داد که بازی نیازی به نسخه اندروید ندارد و حالا با توجه به اطلاعات منتشر شده «سوپر ماریو ران» (Super Mario Run) هم بیشتر موفقیت هایش را مدیون سیستم عامل اپل است.پایگاه تحلیلی «سنسور تاور» (Sensor Tower) در جدیدترین گزارش خود از عملکرد ماریو ران، فروش کلی این عنوان موبایل را 60 میلیون دلار تخمین زده که در این بین iOS با 77 درصد بیشترین سهم از فروش بازی را دارد؛ ماریو ران تاکنون بیش از 46 میلیون دلار در اپ استور و حدود 14 میلیون دلار روی گوگل پلی فروخته است.Super Mario Run در کمتر از یک سال توانست رکورد 200 میلیون را روی iOS ثبت کند.هر چند ماریو ران نزدیک به سه ماه در انحصار iOS بود اما این مسئله نیز باز نمی تواند سهم خیلی پایین اندروید را توجیه کند. از طرفی با وجود اینکه 60 میلیون دلار رقم کمی نیست ولی وقتی عملکرد ماریو ران را با بقیه عناوین موبایل مقایسه می کنیم، تنها به یک نتیجه می رسیم: درآمد کمتر از انتظار.دیگر ساخته نینتندو روی موبایل یعنی فایر املبم هیروز (Fire Emblem Heroes) در حالی که تعداد نسخه های دانلود شده اش حدود یک دهم ماریو ران است اما توانسته بیش از 5 برابر این بازی درآمدزایی کند و در سال نخست انتشارش 295 میلیون دلار به فروش برساند.نینتندو برنامه دارد تا در ماه های آتی، بازی دیگری از ماریو را به موبایل بیاورد؛ ماریو کارت که در آن سوار با ماشین های مختلف مسابقه می دهید.با توجه به گفته کارشناسان عدم موفقیت های ماریو ران به دو علت بود: انحصاری زمانی بودن برای iOS و بازخوردهای منفی به خاطر مدل پرداخت درون برنامه ای خود. اگر چه سیاست «انحصاری زمانی» روی بازی هایی همانند کلش رویال جواب داد ولی در ماریو ران دقیقا عملکردی عکس داشت.ماریو ران زمانی به اندروید آمد که بازی به خاطر جو منفی پیرامونش دیگر هایپ اولیه را نداشت و از طرفی مدل درآمدزایی این عنوان مناسب سیستم عامل اندروید نبود. در ماریو ران تنها بخشی از بازی رایگان است و برای تجربه آن باید 9.99 دلار بپردازید.

مطلب با عنوان اندروید باز هم عقب ماند؛ 77 درصد از فروش Super Mario Run روی iOS بوده است از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان اندروید باز هم عقب ماند؛ 77 درصد از فروش Super Mario Run روی iOS بوده است از وب سایت دیجیاتو با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به دیجیاتو digiato مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون