روی خط خبر

موضوع: مبلمان و دکوراسیون منبع: تجارت نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان چگونه از مدارس غیردولتی شکایت کنیم؟ از وب سایت تجارت نیوز tejaratnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

چگونه از مدارس غیردولتی شکایت کنیم؟

بعد از وقایع ناگوار دبیرستانی واقع در غرب تهران، به نظر می رسد دولت سعی دارد تا نظارت بیشتری روی نحوه فعالیت مدارس داشته باشد و در این راه از والدین دانش آموزان نیز کمک خواسته است.  یکی از همین تلاش ها ...

The post راهنمای خدمات الکترونیک: چگونه از مدارس غیردولتی شکایت کنیم؟ appeared first on دیجیاتو.

بعد از وقایع ناگوار دبیرستانی واقع در غرب تهران، به نظر می رسد دولت سعی دارد تا نظارت بیشتری روی نحوه فعالیت مدارس داشته باشد و در این راه از والدین دانش آموزان نیز کمک خواسته است. یکی از همین تلاش ها فعال شدن سامانه اینترنتی پاسخگویی به شکایت از سازمان مدارس و مراکز غیردولتی خبر است.اولیا می توانند مسائل مربوط به دانش آموزان در مدارس غیردولتی را در این سامانه ثبت و پیگیری نمایند. پس از ورود، گزینه ای به نام سامانه پاسخگویی به شکایات اضافه شده که شرایط شکایت کردن در آن به تفصیل شرح داده شده است. سه مرحله برای تعیین شکایت وجود دارد که به ترتیب عبارتند از: پذیرفتن شرایط، مشخصات شاکی و مشخصات شخص مورد شکایت.در این سامانه تاکید شده که در حین شکایت از پراکنده گویی و کلی گویی پرهیز شود و توصیه ما هم به شما اینست که مستقیما سراغ اصل مطلب شکایت خود بروید چرا که احتمالا تعداد این شکایات، لااقل در این روزها، بسیار بیشتر از مواقع عادی است. ضمنا در قوانین سامانه آمده است که از کسی که پرونده اش در حال بررسی است نمی توان دوباره شکایت کرد و یا اعتراض به رای صادر شده دادگاه و درخواست تجدیدنظر از طریق این سامانه امکان پذیر نیست.آنطور که در سایت گفته شده شکایات ظرف 48 ساعت رسیدگی و تا یک هفته پیگیری خواهند شد و البته در صورت نیاز زمان بیشتر، به متشاکی موضوع اطلاع داده خواهد شد.در مرحله دو باید مشخصات خود را وارد کنید، نکته اینجاست که دانش آموزان هم در رده متشاکیان وجود دارند و لزوما والدین نیستند که می توانند به این سامانه شکایت تنظیم کنند. حتما به خاطر داشته باشید که برای رسیدن به مرحله بعد نیاز به کد دانش آموزی خود یا فرزندتان دارید و بهتر است آن را از دفاتر اداری مدرسه تهیه کنید. بعد از وارد کردن مشخصات اولیه دیگری چون کدملی، نام و نشان، شماره تماس و دیگر موارد، به مرحله سوم راه پیدا می کنید.در گام سوم باید نوع شکایت را از بین این موارد تعیین کنید: مدارس غیردولتی، مراکز غیردولتی، مدارس هیات امنایی و مدارس اموزش از راه دور. نبودن گزینه مدارس دولتی در این مقطع جای تعجب دارد و در نهایت با وارد کردن استان و شهر و متن شکایت خود، می توانید ضمائمی هم در قالب عکس و پی دی اف (با حجمی کمتر از 1 مگابایت) برای تایید نهایی شکواییه خود بفرستید.این سامانه اینترنتی شاید شروعی باشد برای رسیدگی به انواع شکایات و مشکلاتی که در مدارس پیش می آید و تا به امروز پیگیری آنها مراحل پیچیده و سختی داشت. راه اندازی این قبیل سامانه ها گام نزدیکی به دولت الکترونیکی شدن است و می تواند راهگشای برخی از مشکلات حاضر در سیستم آموزشی کشور باشد.

مطلب با عنوان چگونه از مدارس غیردولتی شکایت کنیم؟ از وب سایت تجارت نیوز tejaratnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان چگونه از مدارس غیردولتی شکایت کنیم؟ از وب سایت تجارت نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به تجارت نیوز tejaratnews مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون