روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: دیجیاتو
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان اپلیکیشنی که دست مبتلایان به کرونا را رو می کند از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اپلیکیشنی که دست مبتلایان به کرونا را رو می کند

چین با هدف جلوگیری از گسترش هر چه بیشتر ویروس کرونا اپلیکیشنی را طراحی کرده که پس از نزدیک شدن کاربران به افراد بیمار به آنها هشدار می دهد. طبق گزارشی که خبرگزاری رسمی چین، شینهوا، منتشر کرده این اپلیکیشن ...

The post اپلیکیشنی که دست مبتلایان به کرونا را رو می کند appeared first on دیجیاتو.

چین با هدف جلوگیری از گسترش هر چه بیشتر ویروس کرونا اپلیکیشنی را طراحی کرده که پس از نزدیک شدن کاربران به افراد بیمار به آنها هشدار می دهد. طبق گزارشی که خبرگزاری رسمی چین، شینهوا، منتشر کرده این اپلیکیشن که Close Contact Detector (یا تشخیص دهنده تماس نزدیک) نام دارد به کاربران امکان می دهد از طریق اسکن یک کد QR با کمک اپلیکیشن هایی نظیر علی پِی یا ویچت وضعیت خود را بررسی نمایند. در مرحله بعد از کاربر خواسته می شود که نام و شماره ملی خود را وارد کند و در انتها این امکان برایش فراهم می شود که وضعیت سه شماره ملی دیگر را هم چک کند.شینهوا در گزارش خود آورده است که Close Contact دربرگیرنده اطلاعات افرادی است که در کنار هم کار می کنند، در یک کلاس درس حضور دارند یا خانه هایشان مجاور به هم است. علاوه بر این اطلاعات کادرهای پزشکی که با بیماران سر و کار دارند یا مسافران سیستم حمل و نقل عمومی هم در این دیتابیس گنجانده شده است. اگر اپلیکیشن تشخیص دهد کاربری در نزدیکی فردی حضور داشته که علائم ویروس در وی مشاهده شده یا به این بیماری مبتلاست، از او خواسته می شود که در منزل بماند.این اپ شامل اطلاعات همکلاسی ها، همسایه ها، همکاران و کادرهای پزشکی چین است شینهوا مشخص نکرده که این اپلیکیشن دولتی دقیقا چطور کار می کند یا اینکه ریسک قرارگیری در نزدیکی افراد بیمار را چطور تشخیص می دهد اما آنطور که در این گزارش آمده Close Contact از حمایت چندین سازمان دولتی از جمله کمیسیون ملی سلامت، وزارت حمل و نقل، راه آهن و اداره هوانوردی چین استفاده کرده تا اطمینان حاصل شود که اطلاعات دقیق، موثق و قابل اتکایی را در اختیار کاربران می گذارد.لزوم وارد کردن شماره ملی در این اپ نگرانی های زیادی را از سوی هواداران حفظ حریم خصوصی به دنبال داشته است هرچند که دولت چین بابت نظارت گسترده روی شهروندانش به خوبی شناخته شده است. اما از طرفی نیز برخی باور دارند که با توجه به سرعت گسترش این ویروس که تاکنون بالغ بر ۱۳۰۰ نفر را به کام مرگ کشانده، شاید قربانی شدن حریم خصوصی افراد اهمیت چندانی نداشته باشد!

مطلب با عنوان اپلیکیشنی که دست مبتلایان به کرونا را رو می کند از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان اپلیکیشنی که دست مبتلایان به کرونا را رو می کند از وب سایت دیجیاتو با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به دیجیاتو digiato مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون