روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: دیجیاتو
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان قطب جنوب در خطر از دست دادن تنوع زیستی؛ شاهکاری دیگر از تغییرات اقلیمی از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

قطب جنوب در خطر از دست دادن تنوع زیستی؛ شاهکاری دیگر از تغییرات اقلیمی

در پی تحقیقات دانشمندان روی تنوع زیستی قطب جنوب، به این نتیجه رسیده اند که شرایط زیستی در این منطقه در پی فعالیت های انسانی متعدد در حال تغییر بوده و ممکن است گونه های زیستی این ناحیه قطبی به کلی دگرگون شوند. ...

The post قطب جنوب در خطر از دست دادن تنوع زیستی؛ شاهکاری دیگر از تغییرات اقلیمی appeared first on دیجیاتو.

در پی تحقیقات دانشمندان روی تنوع زیستی قطب جنوب، به این نتیجه رسیده اند که شرایط زیستی در این منطقه در پی فعالیت های انسانی متعدد در حال تغییر بوده و ممکن است گونه های زیستی این ناحیه قطبی به کلی دگرگون شوند. یکی از گونه هایی که ممکن است در این منظقه ظهور کند، صدف های دریایی هستند.محققین با بررسی و تحلیل قطب جنوب، لیستی از گونه های متهاجم را شناسیی کردند که احتمال می دهند تا سال ۲۰۳۰ به این منطقه بیایند. بررسی های بریتانیا از قطب جنوب، به لیست ۱۳ گونه مهاجم منتهی شده که در میان آن ها صدف دریای بیشترین شانس را برای تهاجم به این منظقه دارد. محققین در کشفیات خود نوشته اند که منطقه پنینسولا بیشترین احتمال را دارد تا درگیر تبعات منفی فعالیت های انسانی شود.آن ها می گویند که موش های همین الان هم به این منظقه حمله کرده اند و احتمالا تعداد آن ها بیشتر از این هم بشود، زیرا گونه های جدید بیش از گذشته در منطقه تثبیت می شوند و تغییرات اقلیمی نیز بیش از گذشته شرایط را وخیم تر می کند. اما مهمترین نامزدها برای تهاجم به گونه های زیستی قطب جنوب، صدف های دریایی و بی مهرگان هستند.البته گونه های دیگری نیز وجود دارند که برای تنوع زیستی این ناحیه خطر آفرین باشند. از آن های می توان به کرم ها، کنه ها و حشره دم فنری اشاره کرد. نویسنده ارشد این تحقیقات به نام کوین هیوز می گوید:ناحیه قطبی پنینسولا تاکنون شلوغ ترین و پربازدیدترین بخش از قطب جنوب بوده، زیرا بیشتر نواحی توریستی و سایت های تحقیقاتی در این منطقه برپا شده است. در نتیجه گونه های غیر بومی به شکل های مختلف به این مناطق منتقل می شوند. بازدید کنندگان می توانند بذرها و خاک غیر استریل که به لباس و کفش هایشان چسبیده را با خود به این مناطق بیاورند. همچنین آذوقه ها و کانتیرهای باری نیز می توانند گونه های جدیدی را به این ناحیه منتقل کنند برای مثال،. موش ها، حشرات و گیاهان بیشتر از این طریق منتقل می شوند. در نتیجه حذف آن ها پس از جا افتادنشان در این منظقه بسیار سخت است.بعضی از جزیره های این ناحیه مانند ماریون و جورجیای جنوبی توسط موش ها اشغال شده است. اما محققین انتظار ندارند که در جزیره اصلی قطب جنوب چنین اتفاقی بیفتد، زیرا آن جا شرایط برای زندگی مناسب نیست و هنوز بسیار سرد است. با این حال آن ها انتظار دارند که موش ها با مخفی شدن در مراکز تحقیقاتی این منطقه، زنده بمانند.با این حال ممکن است که موش ها بتوانند در مراکز تحقیقاتی زنده بمانند، اما تا ۳۰ سال آینده بسیاری از گونه ها هستند که اکثر مناطق قطب جنوب را تسخیر کنند و تنوع زیستی را تهدید کنند.

مطلب با عنوان قطب جنوب در خطر از دست دادن تنوع زیستی؛ شاهکاری دیگر از تغییرات اقلیمی از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان قطب جنوب در خطر از دست دادن تنوع زیستی؛ شاهکاری دیگر از تغییرات اقلیمی از وب سایت دیجیاتو با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به دیجیاتو digiato مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون