روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: دیجیاتو
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان برندگان مسابقه عکاسی جامعه زیست محیطی بریتانیا مشخص شدند از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

برندگان مسابقه عکاسی جامعه زیست محیطی بریتانیا مشخص شدند

جامعه زیست محیطی بریتانیا برندگان مسابقه عکاسی زیست محیطی امسال خود را معرفی کرده است. این عکس ها همگی یا توسط بوم شناسان یا دانشجویان گرفته شده و بیشتر به نشان دادن زیبایی و ضعف دنیای طبیعیت پرداخته اند. در این مسابقه، روبرتو ...

The post برندگان مسابقه عکاسی جامعه زیست محیطی بریتانیا مشخص شدند appeared first on دیجیاتو.

جامعه زیست محیطی بریتانیا برندگان مسابقه عکاسی زیست محیطی امسال خود را معرفی کرده است. این عکس ها همگی یا توسط بوم شناسان یا دانشجویان گرفته شده و بیشتر به نشان دادن زیبایی و ضعف دنیای طبیعیت پرداخته اند.در این مسابقه، روبرتو گارسیا روآ (Roberto García Roa) برنده کلی مسابقه عکاسی انتخاب شده است. یکی از عکس های او از گونه بومی مار بوآ درختی گرفته شده که در ماداگاسکار زندگی می کند. او در این رابطه می گوید:متاسفانه در بخش های بزرگی از این جزیره، مردم در حال افزایش فشار روی طبیعیت هستند و شکارچیان و آتش سوزی ها تاثیرات منفی زیادی روی دیده شدن مار های بزرگ گذاشته اند.او که دانشجوی پست دکتری دانشگاه والنسیا است، می گوید برای ثبت این عکس مجبور شده از نور قرمز استفاده کند تا صحنه ای دراماتیک تر خلق کند. همچنین بخش های از صحنه محوتر شده اند تا مار بوآ بهتر دیده شود و بیشتر در کانون توجه تصویر قرار گیرد. آقای گارسیا همچنین برنده بخش های «عکس های نزدیک» و «اکوسیستم شخصی و پویا» نیز شده است.پروفسور ریچارد بارجت (Richard Bardgett) رئیس جامعه زیست محیطی بریتانیا در رابطه با عکس گارسیا می گوید:این عکس نه تنها زیبایی مار بوآی درختی که بومی جزیره ماداگاسکار هم هست را نشان می دهد، بلکه آسیب پذیر بودن آن نسبت به آتش سوزی و شکارچیان را نیز به زیبایی به تصویر می کشد. از نظر من این عکس لیاقت برنده شدن در این مسابقه را داشته است.نیلانجان چاترجی (Nilanjan Chatterjee) نیز برنده کلی در بخش «عکس های دانشجویان» شده است. او دانشجوی دکتری موسسه حیات وحش هند بوده و عکسی از یک پرنده کوچک در یک آبشار وحشی گرفته است.میخائیل کاپیچا نیز رتبه دوم را با ثبت عکسی از درختان پاییزی به دست آورده است.در ادامه می توانید منتخب این عکس ها را به انتخاب دیجیاتو مشاهده کنید:پیتر هادسون این عکس را از یک یوزپلنگ ماده گرفته که خوکچه ای را شکار کرده و به دندان گرفته است:لحظه شکار یک قورباغه توسط مار سبز آنگولایی که توسط بن گودهارت ثبت شده است:عکسی از آبشار گالفاس در ایسلند که هانا وست هنری گرفته است نیز بسیار مورد تمجید منتقدین قرار گرفت:دوباره عکسی از آقای گارسیا که از یک میمون مالزیایی در حال استراحت روی درخت گرفته شده و نظر منتدقدان را به خود جلب کرده است:عکسی از یک مرغ مگس خوار که توسط پیتر هادسون گرفته شده است:در آخر می توانید کل گالری عکس های شرکت داده شده در مسابقه عکاسی جامعه زیست محیطی بریتانیا را در این لینک مشاهده کنید.

مطلب با عنوان برندگان مسابقه عکاسی جامعه زیست محیطی بریتانیا مشخص شدند از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان برندگان مسابقه عکاسی جامعه زیست محیطی بریتانیا مشخص شدند از وب سایت دیجیاتو با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به دیجیاتو digiato مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون