روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: دیجیاتو
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان fbi برنامه فیس اپ را تهدیدی بر اطلاعات دولت آمریکا می‌داند از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

fbi برنامه فیس اپ را تهدیدی بر اطلاعات دولت آمریکا می‌داند

اگر اپلیکیشن فیس اپ را به خاطر داشته باشید، حتما می دانید که این اپ به دلیل تغییر چهره کاربران و پیر کردن آن ها، چه قدر سر و صدا به راه انداخت. علاوه بر این هم حتما می دانید که نگرانی هایی نسبت ...

The post FBI برنامه فیس اپ را تهدیدی بر اطلاعات دولت آمریکا می داند appeared first on دیجیاتو.

اگر اپلیکیشن فیس اپ را به خاطر داشته باشید، حتما می دانید که این اپ به دلیل تغییر چهره کاربران و پیر کردن آن ها، چه قدر سر و صدا به راه انداخت. علاوه بر این هم حتما می دانید که نگرانی هایی نسبت به استفاده این اپ از داده های بیومتریک کاربران وجود داشت. در یکی از موارد، سناتور چاک شومر از پلیس فدرال آمریکا درخواست کرد تا تهدیدات احتمالی این برنامه نسبت به امنیت ملی را بررسی کند. اکنون پلیس فدرال در این رابطه بیانیه ای صادر کرده که در آن، تمامی برنامه های توسعه داده شده در روسیه را تهدید آمیز می شمارد.بنا بر بیانیه صدار شده توسط پلیس فدرال آمریکا، تمامی برنامه هایی که در خاک روسیه توسعه داده شده باشند، به صورت خودکار در دسته بندی «تهدیدات بالقوه ضد اطلاعاتی» قرار می گیرد. از آن جایی که مقر تحقیق و توسعه فیس اپ نیز در خاک این کشور قرار دارد، در نتیجه این برنامه هم به عنوان تهدید بالقوه ضد اطلاعاتی تلقی خواهد شد. در نتیجه نگرانی چاک شومر نیز به نوعی پاسخ داده شده و او به هدف خود رسیده است.با این حال فیس اپ نگرانی های بسیاری را میان مردم ایجاد کرد. بسیاری این برنامه را متهم به جمع آوری داده های خصوصی کاربران کرده بودند. البته توسعه دهندگان گفته بودند که پردازش های عکس های کاربران در فضای ابری صورت می گیرد ولی داده ای از کاربران جمع نخواهد کرد. بعدها توسعه دهندگان گفتند که شاید عکس های کاربران هیچگاه از فضای ابری پاک نشود.پلیس فدرال امریکا در بیانیه خود گفته است:FBI هر برنامه یا محصولات مشابه که در خاک روسیه توسعه داده شود را بر اساس داده هایی که از کاربران جمع آوری می کنند، سیاست های استفاده از حریم خصوصی و مکانیزم های قانونی که در دولت این کشور وجود دارد، در دسته تهدیدات بالقوه ضد اطلاعاتی قرار خواهد داد.چاک شومر هم در این رابطه می گوید:از آن جایی که FBI نیز این برنامه را به عنوان تهدیدی بر امنیت ملی می داند، من به تمامی شهروندان آمریکایی پیشنهاد می کنم تا در صورت امکان، برنامه فیس اپ را از گوشی های خود حذف کنند. همچنین در آینده با دقت بیشتری نسبت به استفاده از برنامه هایی که در کشورهای متخاصم توسعه داده می شود، اقدام کنند.این اتفاق در آینده ممکن است برای برنامه های دیگری که در کشورهایی مثل چین توسعه داده می شوند نیز به وجود بیاید. یکی از این برنامه ها تیک تاک است که همواره در صدر اخبار قرار داشته و باید دید که پلیس فدرال، برای توسعه دهندگان این برنامه چه خوابی خواهد دید.

مطلب با عنوان fbi برنامه فیس اپ را تهدیدی بر اطلاعات دولت آمریکا می‌داند از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان fbi برنامه فیس اپ را تهدیدی بر اطلاعات دولت آمریکا می‌داند از وب سایت دیجیاتو با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به دیجیاتو digiato مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون