روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: دیجیاتو
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان انتشار ویدیوی دیپ‌فیک مارک زاکربرگ در اینستاگرام [تماشا کنید] از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

انتشار ویدیوی دیپ‌فیک مارک زاکربرگ در اینستاگرام [تماشا کنید]

در پی گسترده شدن استفاده از دیپ فیک برای خلق ویدیوهای ساختگی از شخصیت های معروف، این بار نوبت به مارک زاکربرگ بنیانگذار و مدیر فیس بوک رسیده تا سوژه قرار بگیرد. دو هنرمند به نام های «بیل پاسترز» و «دنیل هوی» خالق این ویدیو ...

The post انتشار ویدیوی دیپ فیک مارک زاکربرگ در اینستاگرام [تماشا کنید] appeared first on دیجیاتو.

در پی گسترده شدن استفاده از دیپ فیک برای خلق ویدیوهای ساختگی از شخصیت های معروف، این بار نوبت به مارک زاکربرگ بنیانگذار و مدیر فیس بوک رسیده تا سوژه قرار بگیرد.دو هنرمند به نام های «بیل پاسترز» و «دنیل هوی» خالق این ویدیو هستند. آن ها از ویدیوی بیانیه زاکربرگ در سال 2017 که در مورد دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا منتشر شده بود، استفاده کرده و با تکنولوژی «جایگزینی ویدیو دیالوگ» (VDR) متعلق به CannyAI، دیپ فیک زاکربرگ را ساختند.بنیانگذاران CannyAI «عمر بن عمی» و «جاناتان هایمان» پیشتر گفته بودند که حاصل تلاش آن ها با استفاده از تحقیقات پیشین انجام شده در دانشگاه واشنگتن به دست آمده است. محققان دانشگاه واشنگتن به کارگردانی به نام Jordan Peele کمک کرده بودند تا یک ویدیوی دیپ فیک از اوباما بسازد که در آن درباره «آرمان شهر به فنا رفته» صحبت می کند. آن ها همچنین از پروژه Face2Face استنفورد نیز برای توسعه کارشان استفاده کرده اند.با اینکه صدا و طرز صحبت کردن دیپ فیک مذکور شباهت چندانی به زاکربرگ ندارد، اما تا زمانی که صدای ویدیو را بلند نکنید متوجه تفاوت خاصی نخواهید شد. این دیپ فیک با استفاده از یک کلیپ 21 ثانیه ای از زاکربرگ و فیلم ضبط شده ای از یک بازیگر ساخته شده است.البته این موضوع که سازندگان، ویدیوی زاکربرگ را در شبکه زیرمجموعه فیس بوک یعنی اینستاگرام منتشر کرده اند نیز در نوع خود جالب است. پیشتر اینستاگرام ویدیوی جعلی منتشر شده از «نانسی پلوسی» سخنگوی دولت را از روی پلتفرم خود حذف نکرده بود و با قرار دادن لینک به سایت های حقیقت یابی و محدود کردن دسترسی به ویدیو، مقابله نصفه و نیمه ای با آن انجام داد. حالا به نظر فیس بوک قصد دارد همین روند را برای دیپ فیک زاکربرگ هم در پیش بگیرد.سخنگوی فیس بوک «استفانی اتوی» در این باره گفته:اگر بررسی کننده های شخص ثالث این ویدیو را به عنوان محتوای جعلی به ما گزارش کنند، ما هم آن را از بخش توصیه های اینستاگرام مثل اکسپلور و صفحه هشتگ ها حذف خواهیم کرد.

مطلب با عنوان انتشار ویدیوی دیپ‌فیک مارک زاکربرگ در اینستاگرام [تماشا کنید] از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان انتشار ویدیوی دیپ‌فیک مارک زاکربرگ در اینستاگرام [تماشا کنید] از وب سایت دیجیاتو با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به دیجیاتو digiato مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون