روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: دیجیاتو
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان موش ها در ایستگاه فضایی بین المللی چه می‌کنند؟ [تماشا کنید] از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

موش ها در ایستگاه فضایی بین المللی چه می‌کنند؟ [تماشا کنید]

اخیراً از ۲۰ موش آزمایشگاهی طی سفرشان به ایستگاه فضایی بین المللی فیلمبرداری شده است. این فیلم و کلاً سفر موش ها به فضا، به این علت بوده که دانشمندان سعی داشتند، به اثرات حضور طولانی مدت انسان ها در ...

The post موش ها در ایستگاه فضایی بین المللی چه می کنند؟ [تماشا کنید] appeared first on دیجیاتو.

اخیراً از ۲۰ موش آزمایشگاهی طی سفرشان به ایستگاه فضایی بین المللی فیلمبرداری شده است. این فیلم و کلاً سفر موش ها به فضا، به این علت بوده که دانشمندان سعی داشتند، به اثرات حضور طولانی مدت انسان ها در فضا پی ببرند و ببیند این اتفاق چه تاثیری روی بدن یک موجود زنده می گذارد. حال دیدن ویدیو های یاد شده خالی از لطف نیست و به نوعی مشخص می کند که موشها در فضا و ایستگاه فضایی بین المللی چه می کنند؟محققان ناسا چندین روز به بررسی نحوه عملکرد این موش ها در حالت بی وزنی پرداخته اند و اکنون مدعی شده اند که پس از تمامی آزمایشات و سفر این ۲۰ موش به ایستگاه فضایی بین المللی، تمامی آنها در سلامت جسمی مناسبی به سر می برند و خوشحال هستند.البته متخصصین این آژانس فضایی بعید می داند آنها در فضا هم به علت شرایط موجود، حس خوبی را تجربه کرده باشند چرا که چنین چیزی کاملاً در این ویدیوها نشان داده نمی شود.۲۰ موش آزمایشگاهی مذکور ماده بودند و سنی معادل ۱۶ تا ۳۲ هفته داشتند. این موش ها تقریباً ۱۷ الی ۳۳ روز در ایستگاه فضایی بین المللی سپری کرده اند که نسبت به طول عمر این جاندار، زمان زیادی است. بدین ترتیب آنها قسمت بزرگی از زندگی خود را در فضا سپری کرده اند اما آنچنان تغییرات زیادی در بدن آنها مشاهده نشده است.این موشها در فضا مثل گذشته غذا می خورند، خود را تمیز می کنند، دست و پا می زنند و با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. تنها نکته قابل توجه در ویدیو ها این است که موش ها از حالت بی وزنی به وجود آماده استفاده می کنند و به دور قفسشان می دوند.البته محققان باور دارند، در این فضا موش ها به صورت غریزی سعی کرده اند که از فعالیت فیزیکی لذت ببرند تا سرزنده شوند اما باز هم باید در این زمینه تحقیقاتی صورت پذیرد تا علل چنین حرکت غیر منتظره ای مشخص شود.

مطلب با عنوان موش ها در ایستگاه فضایی بین المللی چه می‌کنند؟ [تماشا کنید] از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان موش ها در ایستگاه فضایی بین المللی چه می‌کنند؟ [تماشا کنید] از وب سایت دیجیاتو با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به دیجیاتو digiato مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون