روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: دیجیاتو
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان کارمند گوگل رکورد محاسبه عدد پی را با 31 تریلیون رقم اعشار شکست از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

کارمند گوگل رکورد محاسبه عدد پی را با 31 تریلیون رقم اعشار شکست

یکی از کارمندان گوگل در ژاپن موفق شد رکورد محاسبه عدد پی را بشکند. خانم هاروکا ایوائو که در بخش توسعه فضای ابری کار می کند، توانسته با محاسبه 31415926535897 (بیش از 31 تریلیون) رقم اعشار، رکورد قبلی (سال 2016) ...

The post کارمند گوگل رکورد محاسبه عدد پی را با 31 تریلیون رقم اعشار شکست appeared first on دیجیاتو.

یکی از کارمندان گوگل در ژاپن موفق شد رکورد محاسبه عدد پی را بشکند. خانم هاروکا ایوائو که در بخش توسعه فضای ابری کار می کند، توانسته با محاسبه 31415926535897 (بیش از 31 تریلیون) رقم اعشار، رکورد قبلی (سال 2016) که 24.6 تریلیون رقم بود را جا به جا کرده و به نام خود ثبت کند.ناسا تنها با اتکا به محاسبه عدد پی تا 15 رقم اعشار راکت های خود را به فضا پرتاب می کندهرچند خانم ایوائو از همان برنامه محاسبه که در سال 2016 مورد استفاده قرار گرفته بود بهره برده، اما به دلیل برخورداری از توان رایانش ابری گوگل و استفاده از 25 ماشین مجازی و 170 ترابایت حافظه، توانست در 121 روز رکورد جدید را بر جای بگذارد. البته پیتر تروب که رکورد قبلی را در اختیار داشت، تنها از یک کامپیوتر فوق سریع استفاده کرده بود؛ گرچه این رایانه هم به 24 هارد دیسک 6 ترابایتی برای مدیریت داده ها مجهز شده و در 105 روز محاسبات را تکمیل کرده بود.جدای از بحث ثبت رکورد، 9 تریلیون رقم اعشار بیشتر در دنیای واقعی تقریباً هیچ کاربردی ندارد؛ چرا که همین حالا هم ناسا تنها با اتکا به محاسبه عدد پی تا 15 رقم اعشار راکت های خود را به فضا پرتاب می کند و برای اندازه گیری محیط یک اتم در نور مرئی نیز تنها به 40 رقم اعشار نیاز خواهد بود.لازم به ذکر است که گینس رکورد جدید را تأیید کرده و گواهی مربوطه را هم به خانم ایوائو اعطا نموده؛ بدین ترتیب هاروکا ایوائو سومین زنی است که در طول تاریخ رکورد محاسبه عدد پی را جا به جا می کند.گفتنی است با وجود شهرت و اهمیت عدد پی، عده ای معتقدند که استفاده از عدد تائو (پی ضرب در 2) در محاسبات ریاضی منطقی تر بوده و بسیاری از مشکلات محاسبه با عدد پی را مرتفع می کند. شکل زیر یکی از مثال هایی است که این افراد برای نمایش تفاوت محاسبه با عدد تائو ارائه می کنند:دیروز (14 مارس) روز جهانی عدد پی بود.

مطلب با عنوان کارمند گوگل رکورد محاسبه عدد پی را با 31 تریلیون رقم اعشار شکست از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان کارمند گوگل رکورد محاسبه عدد پی را با 31 تریلیون رقم اعشار شکست از وب سایت دیجیاتو با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به دیجیاتو digiato مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون