روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: دیجیاتو
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان گوگل پلی در میزان رشد درآمدها از اپ استور سبقت گرفت از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

گوگل پلی در میزان رشد درآمدها از اپ استور سبقت گرفت

سنسور تاور به عنوان یکی از شرکت های تحلیلگر آماری با سابقه و مورد احترام صنعت موبایل، به تازگی از اعداد و ارقام جدید فروش اپلیکیشن ها در دو فروشگاه گوگل پلی و اپ استور پرده برداشته. این آمار که مربوط به ...

The post گزارش سال ۲۰۱۸ سنسور تاور: گوگل پلی در میزان رشد درآمدها از اپ استور سبقت گرفت appeared first on دیجیاتو.

سنسور تاور به عنوان یکی از شرکت های تحلیلگر آماری با سابقه و مورد احترام صنعت موبایل، به تازگی از اعداد و ارقام جدید فروش اپلیکیشن ها در دو فروشگاه گوگل پلی و اپ استور پرده برداشته. این آمار که مربوط به سال گذشته میلادی هستند، اطلاعات جالبی را در اختیار توسعه دهندگان و کاربران می گذارند.طبق آمار سنسور تاور، اپل همچنان در میزان درآمدزایی از فروش اپلیکیشن های iOS به پیشتازی خود ادامه می دهد. با این وجود، فروشگاه گوگل پلی در سال 2018 درصد رشد بیشتری را در زمینه درآمدزایی نسبت به فروشگاه رقیب تجربه کرده است.در گزارش منتشر شده می خوانیم گوگل پلی استور موفق شده که در بازه زمانی سال 2018، به میزان 24.8 میلیون دلار از میزبانی اپلیکیشن ها درآمدزایی کند که رشدی 27.3 درصدی را نسبت به همین آمار در سال 2017 نشان می دهد. کل درآمدهای گوگل پلی در سال گذشته به 19.5 میلیارد دلار می رسید که حالا توانسته با افزایش 5.3 میلیارد دلاری، رکورد قابل توجهی را جابجا کند.اما در قیاس با گوگل، اپ استور اپل با این که دو برابر درآمدزایی بیشتر (46.6 میلیارد دلار) را در سال 2018 تجربه کرده اما میزان رشد سالانه اش فقط 20.4 درصد بوده که از رشد 27.3 درصدی گوگل پلی در همین بازه رقم کمتری بوده است.آمار سال گذشته سنسور تاور نشان می داد که هر دو فروشگاه از نظر میزان رشد درآمدزایی تقریبا با هم برابر بودند. در این بازه، یعنی از ابتدای سال 2016 تا پایان 2017، هم گوگل پلی و هم اپ استور رشدی تقریبا 34 درصدی را نشان می دادند. از این آمار و مقایسه اش با اعداد و ارقام سال 2018 می توان اینطور برداشت کرد که امسال میزان رشد درآمدزایی در هر دو فروشگاه با کاهش قابل ملاحظه ای مواجه بوده است.اما بد نیست بدانید که در آمار گوگل پلی، بازار چین لحاظ نشده چرا که اپلیکیشن های این فروشگاه در این کشور قابل دسترسی نیستند. این در حالیست که کاربران چینی می توانند از فروشگاه اپ استور اپل خرید کنند و این موضوع یقینا روی فروش و رشد بهتر این شرکت آمریکایی تأثیر می گذارد.به گزارش سنسور تاور، تیندر پردرآمدترین اپلیکیشن سال گوگل پلی بوده و محصولات دیگری مثل نتفلیکس، پندورا، گوگل درایو و گوگل وان پس از آن در مقام های بعدی قرار گرفته اند. در دسته بازی ها نیز پوکمون گو، کلش رویال، کلش آو کلنز و کندی کراش ساگا صدر جدول پردرآمدترین محصولات سرگرمی را به خود اختصاص داده اند.در صورت تمایل می توانید نسخه کامل گزارش سنسور تاور را از این لینک مطالعه کنید.

مطلب با عنوان گوگل پلی در میزان رشد درآمدها از اپ استور سبقت گرفت از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان گوگل پلی در میزان رشد درآمدها از اپ استور سبقت گرفت از وب سایت دیجیاتو با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به دیجیاتو digiato مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون