روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: دیجیاتو
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان آیا هوش مصنوعی به‌زودی شما را بیکار می‌کند؟ از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

آیا هوش مصنوعی به‌زودی شما را بیکار می‌کند؟

با پیشرفت هوش مصنوعی یکی از ترس های همیشگی انسان جایگزین شدن این تکنولوژی با کار افراد بوده است؛ اتفاقی که یک کارشناس شناخته شده در این حوزه اعتقاد دارد که فاصله زیادی با رخ دادن آن نداریم. کای فو لی ...

The post آیا هوش مصنوعی به زودی شما را بیکار می کند؟ appeared first on دیجیاتو.

با پیشرفت هوش مصنوعی یکی از ترس های همیشگی انسان جایگزین شدن این تکنولوژی با کار افراد بوده است؛ اتفاقی که یک کارشناس شناخته شده در این حوزه اعتقاد دارد که فاصله زیادی با رخ دادن آن نداریم.کای فو لی به عنوان یکی از فعالان این حوزه می گوید که مردم در واقع نمی دانند که هوش مصنوعی تا چه اندازه به توانایی انجام دادن شغل آن ها نزدیک شده. به گفته او، بسیار اهمیت دارد که بخشی از مردم از این که قرار است شغل خودشان را از دست بدهند، آگاه شوند.البته این موضوع به این معنا نیست که هیچ آینده ای برای کار کردن انسان وجود ندارد و هوش مصنوعی هنوز قادر به انجام برنامه ریزی های پیچیده و کارهایی که به احساسات و هماهنگی بالای دست ها و چشم ها نیاز دارند نیست.شغل هایی که هوش مصنوعی آن ها را تصاحب خواهد کرد:فروشنده تلفنیپشتیبانی مشتریکارگران انبارکارمندان عملیاتیاپراتورهای تلفنصندوقدارکارگران فست فودظرف شورهابازرس خط مونتاژپیک هاکای فو لی معتقد است که هوش مصنوعی در مواجهه با موارد ناشناخته و تعریف نشده به خوبی عمل نمی کند و در شبیه سازی ارتباط انسانی هم دچار مشکل است. بنابراین نباید انتظار داشت که هوش مصنوعی بتواند باعث بیکار شدن روان شناسان، مشاوران ازدواج، پرستارها و دانشمندان شود.در مقابل، به احتمال زیاد شغل های خدماتی مانند پاسخگوی تلفنی و پیک ها به سرعت تحت تاثیر پیشرفت هوش مصنوعی قرارخواهند گرفت. برای مثال، دستیار صوتی گوگل نمونه مناسبی برای آنچه در آینده باید انتظار آن را داشته باشیم محسوب می شود.او اعتقاد دارد که این فناوری حتی قادر به شناسایی احساسات انسان ها خواهد بود و بر اساس آن می تواند تصمیم به استفاده از صدای آرام بخش زنانه یا صدای متقاعد کننده یک مرد بگیرد.شغل هایی که یک هوش مصنوعی نمی تواند آن ها را انجام دهدتحقیقات بازاریابیمسئول بیمهنیروی امنیتیرانندگان کامیونکارمند بانکخبرنگاران مالی و ورزشیحسابداران و تحلیلگران مالیمتخصص سرمایه گذاریرادیولوژیستروانپزشک ها و درمانگرانمراقبت های پزشکیمهندس حوزه هوش مصنوعینویسنده داستانمعلموکیلمهندس کامپیوتردانشمندانرهبرانمربی بدنسازیمراقبین سالمندنظافتچیدربانورزشکارپرستار بچههمان طور که گفتیم، به طور کلی هوش مصنوعی در انجام کارهایی که حس انسانی در آن ها دخیل می شود، با مشکل روبرو است. مثلا، مربی ورزشی جدا از آن که باید بر اساس روحیات و بدن هر شخص به او تمرین بدهد، نیاز به یک روحیه ورزشکارانه ای دارد که ما را به انجام تمرین های مختلف ورزشی سوق می دهد.همین قضیه در مورد پرستارها و ارتباط احساسی که آن ها باید با مریضان خود برقرار کنند هم وجود دارد. هوش مصنوعی جای ورزشکاران را هم نخواهد گرفت زیرا این تکنولوژی به میزانی قدرتمند خواهد شد که دیگرجایی برای رقابت آن ها با انسان باقی نمی ماند.در ضمن، کای فو لی معتقد است که آینده آموزش هم تحت تاثیر پیشرفت چشمگیر هوش مصنوعی به طور کامل تغییر کند و ممکن است بعضی شغل ها دیگر کارایی سابق را نداشته باشند: «ما همچنین باید روی آنچه که کودکان می خواهند انجام دهند و به طور خاص به آن علاقه ویژه ای دارند، تمرکز کنیم و باید آن ها را تشویق کنیم که برای آن تلاش کنند. والدین باید بدانند آن چیزی که فکر می کردند [برای آینده شغلی فرزندشان انتخاب] درست است، احتمال دارد حالا به طور کامل غلط باشد.»

مطلب با عنوان آیا هوش مصنوعی به‌زودی شما را بیکار می‌کند؟ از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان آیا هوش مصنوعی به‌زودی شما را بیکار می‌کند؟ از وب سایت دیجیاتو با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به دیجیاتو digiato مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون