روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: دیجیاتو
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان تکنولوژی ردیابی پرتو به‌زودی به کارت‌ گرافیک‌های AMD خواهد آمد از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

تکنولوژی ردیابی پرتو به‌زودی به کارت‌ گرافیک‌های AMD خواهد آمد

چندی پیش بود که انویدیا با رونمایی از تکنولوژی «ردیابی پرتو» غوغایی در گرافیک بازی ها به پا کرد و حال به نظر می رسد که کمپانی AMD هم قصد دارد تا این تکنولوژی را به کارت گرافیک های آتی خود بیاورد. لازم ...

The post تکنولوژی ردیابی پرتو به زودی به کارت گرافیک های AMD خواهد آمد appeared first on دیجیاتو.

چندی پیش بود که انویدیا با رونمایی از تکنولوژی «ردیابی پرتو» غوغایی در گرافیک بازی ها به پا کرد و حال به نظر می رسد که کمپانی AMD هم قصد دارد تا این تکنولوژی را به کارت گرافیک های آتی خود بیاورد.لازم به توضیح است که تکنولوژی «ردیابی پرتو - Ray Tracing» بازتاب همزمان (Real-Time) نور و تعبیه افکت های سینمایی را ممکن می کند. جدا از این تکنولوژی، AMD قصد دارد با استفاده از معماری ۷ نانومتری، به میزان قدرتی که برای رقابت با کارت های جدید انویدیا مورد نیاز است برسد. همچنین طی سال آینده میلادی باید منتظر عرضه شدن کارت های گرافیک این کمپانی با پشتیبانی از حافظه GDDR6 و HBM2 باشیم.در ادامه می توانید نحوه کار این تکنولوژی را مشاهده کنید:پیش از این مدیران AMD بارها به این نکته اشاره کرده بودند که تا زمانی که به امکان استفاده از ردیابی پرتو در همه مدل های کارت های گرافیک ، چه گران قیمت و چه مدل های اقتصادی نرسند، از آن استفاده نکرده و تا آن زمان برای آماده شدن بازار برای استفاده از این تکنولوژی جدید منتظر خواهند ماند.این کار از آن جایی که در حال حاضر تنها چند بازی از ردیابی پرتو پشتیبانی می کنند کاری منطقی بوده و حتی انویدیا هم مجبور شد تا ماه اکتبر سال جاری برای پشتیبانی ویندوز 10 و دایرکت ایکس از این تکنولوژی منتظر بماند. احتمال می رود استفاده از ردیابی پرتو با عرضه کنسول های نسل بعدی و پیشتیبانی آن ها از این تکنیک، گسترده تر شود.در ضمن طی هفته ای که گذشت انویدیا به طور رسمی از کارت گرافیک پرچمدار خود با نام RTX Titanپرده برداشت.

مطلب با عنوان تکنولوژی ردیابی پرتو به‌زودی به کارت‌ گرافیک‌های AMD خواهد آمد از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان تکنولوژی ردیابی پرتو به‌زودی به کارت‌ گرافیک‌های AMD خواهد آمد از وب سایت دیجیاتو با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به دیجیاتو digiato مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون