روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: دیجیاتو
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان هوش مصنوعی محققان دانشگاه کالیفرنیا درمان بیماری آلزایمر را آسان‌تر می‌کند از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

هوش مصنوعی محققان دانشگاه کالیفرنیا درمان بیماری آلزایمر را آسان‌تر می‌کند

بیماری آلزایمر بدون شک یکی از دردناک ترین عوارض مغزی محسوب می شود که یک فرد می تواند طی زندگی خود با آن روبرو شود. با این حال طی سال های اخیر پژوهش های متعددی برای کاهش عوارض این بیماری انجام شده که یکی از ...

The post هوش مصنوعی محققان دانشگاه کالیفرنیا درمان بیماری آلزایمر را آسان تر می کند appeared first on دیجیاتو.

بیماری آلزایمر بدون شک یکی از دردناک ترین عوارض مغزی محسوب می شود که یک فرد می تواند طی زندگی خود با آن روبرو شود. با این حال طی سال های اخیر پژوهش های متعددی برای کاهش عوارض این بیماری انجام شده که یکی از جدیدترین آن ها کمک گرفتن از هوش مصنوعی برای شناسایی آلزایمر قبل از نمود پیدا کردن علائم اصلی آن است.البته این اولین نمونه استفاده از هوش مصنوعی در درمان بیماری ها نیست و دانشمندان پیش از این برای تشخیص مشکل قلب، افسردگی و حتی بیماری چشم هم از این تکنولوژی استفاده کرده بودند. محققان دانشگاه کالیفرنیا با استفاده از تصاویر گرفته شده از مغر بیماران مبتلا به آلزایمر یک هوش مصنوعی را تعلیم داده اند که می تواند باعث آغاز سریع تر روند درمان و جلوگیری از گسترش این بیماری شود.با آموزش بیش از ۲۱۰۰ تصویر به این هوش مصنوعیِ، محققان دانشگاه کالفرنیا می توانند علایم مربوط به متابولیسم آلزایمر را با دقت ۱۰۰ درصد شناسایی کند. البته این تکنولوژی تازه تنها روی ۴۰ نفر آزمایش شده و فاصله زیادی تا همگانی شدن دارد.تصویر سمت راست: فرد مبتلا به بیماری آلزایمر - تصویر سمت چپ: فرد سالمبا این حال، تربیت این هوش مصنوعی کمک زیادی را برای تشخیص بیماری هایی مانند آلزایمر که شناسایی آن ها سخت است می کند و شاید انگیزه ای برای آغاز کار پژوهش هایی با مقایس بزرگتری هم باشد.طی سال های اخیر پیشرفت های زیادی در زمینه درمان بیماری آلزایمر صورت گرفت است. برای مثال و بر اساس نتایجی که اخیرا به دست آمده، مصرف آنتی اکسیدن ها باعث می شود پیشرفت بیماری آلزایمر به طور قابل مشاهده ای آهسته تر شود.البته در حال حاضر زمزمه هایی در رابطه با امکان درمان کامل آلزایمر هم شنیده می شود و امکان دارد این بیماری تا چند سال آینده برای همیشه درمان شود. تا آن موقع بهتر است در صورت مشاهده علایمی همچون عدم امکان حدس زدن لغات، مشکل در به یاد آوردن اسامی افراد و فراموش کردن مواردی که تازه مطالعه کرده اید حتما به پزشک مراجعه کنید.

مطلب با عنوان هوش مصنوعی محققان دانشگاه کالیفرنیا درمان بیماری آلزایمر را آسان‌تر می‌کند از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان هوش مصنوعی محققان دانشگاه کالیفرنیا درمان بیماری آلزایمر را آسان‌تر می‌کند از وب سایت دیجیاتو با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به دیجیاتو digiato مراجعه نمائید.

پربازدیدترین برچسب ها
اخبار گوناگون