روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: دیجیاتو
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان لایه اوزون سرانجام در حال بهبود پیدا کردن تدریجی تا سال 2050 است از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

لایه اوزون سرانجام در حال بهبود پیدا کردن تدریجی تا سال 2050 است

یک مطالعه توسط کمیسیون سازمان ملل نشان می دهد که لایه اوزون سیاره دوست داشتنی ما هر چند به آرامی اما در حال بهبود یافتن است. این خبر بسیاری خوبی برای همه گیاهان و جانورانی که در این سیاره زندگی می کنند است ...

The post لایه اوزون تا سال ۲۰۵۰ کاملا ترمیم می شود appeared first on دیجیاتو.

یک مطالعه توسط کمیسیون سازمان ملل نشان می دهد که لایه اوزون سیاره دوست داشتنی ما هر چند به آرامی اما در حال بهبود یافتن است. این خبر بسیاری خوبی برای همه گیاهان و جانورانی که در این سیاره زندگی می کنند است اما فعالان سبز که طی دو دهه گذشته تلاش های زیادی را برای صرفه جویی در انرژی و مواردی از این دست انجام داده اند، از همه خوشحال تر اند.این مطالعه که «ارزیابی علمی از تخریب از لایه اوزون» نام دارد به بهبود اوزون در لایه استراتوسفر زمین می پردازد. اهمیت لایه اوزون از این جهت است که اشعات ماورا بنقش در صورت جذب نشدن از سمت این لایه، تاثیرات ویران کننده ای را روی آینده زمین خواهند گذاشت.مطالعه جدید نشان می دهد که لایه اوزون از سال 2000 تا امروز بین ۱ تا ۳ درصد بازیابی شده است. طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است اوزون تا سال 2050 به طور کامل بهبود پیدا کند.یک نماینده از سازمان ملل متحدد در رابطه با مقاله منتشر شده اینگونه گفت: «رسیدن به این نتیجه به دلیل اقدامات همگانی مطابق با پروتکل تاریخی مونترال صورت گرفته است. این پروتکل بیش از ۳۰ سال پیش در واکنش به این نکته که کلروفوئور کربن ها و موارد دیگری که در سیستم های آبی و خنک کننده مورد استفاده قرار می گیرند در نهایت باعث سوراخ شدن اوزون و تابش اشعه ماورا بنقش خطرناک به زمین خواهند شد.»در گذشته گاز CFC-11 در سیستم های تهویه، چرخه های انتقال حرارت در جمله یخچال ها و کولرها و همچنین در اسپری ها و افشانه ها کاربرد زیادی داشت.همچنین توافق جدیدی وجود دارد که سال 2019 توسط سازمان ملل تصویت خواهد شد. مطابق به این توافق، استفاده از گاز های گرم کننده آب و هوای در یخچال فریز، تهویه مطبوع و سایر محصولات در سرتاسر جهان ممنوع خواهد شد. قرارداد ذکر شده قصد دارد که از میزان گرمایش جهانی زمین در سال 2100 تا حدی بکاهد.

مطلب با عنوان لایه اوزون سرانجام در حال بهبود پیدا کردن تدریجی تا سال 2050 است از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان لایه اوزون سرانجام در حال بهبود پیدا کردن تدریجی تا سال 2050 است از وب سایت دیجیاتو با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به دیجیاتو digiato مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون