روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: دیجیاتو
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان رودستر و استارمن اسپیس اکس مدار مریخ را رد کردند از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

رودستر و استارمن اسپیس اکس مدار مریخ را رد کردند

اسپیس اکس گزارش داده که تسلای رودستر قرمز رنگ ایلان ماسک و مسافرش استارمن تا به حال مسافت زیادی را طی کرده اند و مدار کره ی مریخ را هم رد کرده اند. بهمن ماه سال گذشته راکت فالکون هوی شرکت فضایی اسپیس اکس ...

The post رودستر و استارمن اسپیس اکس مدار مریخ را رد کردند appeared first on دیجیاتو.

اسپیس اکس گزارش داده که تسلای رودستر قرمز رنگ ایلان ماسک و مسافرش استارمن تا به حال مسافت زیادی را طی کرده اند و مدار کره ی مریخ را هم رد کرده اند.بهمن ماه سال گذشته راکت فالکون هوی شرکت فضایی اسپیس اکس با موفقیت به فضا پرتاب شد و محموله ای شامل خودروی تسلا رودستر ایلان ماسک و استارمن معروف را از مدار زمین خارج کرد.حال گزارش شده که این ماشین تا چند روز دیگر موفق می شود ۱.۶۶ واحد نجومی یا ۲۵۰ میلیون کیلومتر از خورشید فاصله بگیرد. ابدین ترتیب تسلای رودستر ایلان ماسک، زودتر خود او به کره ی مریخ رسیده و حتی موفق شده مدار آن را رد کند.بر اساس مدل های تهیه شده توسط بن پیرسون، دو سال دیگر در نزدیک ترین منطقه به کره زمین قرار خواهد گرفت و در آن زمان هم فاصله ای معادل ۰.۳۵ واحد نجومی یا ۵۱ میلیون کیلومتر با کره خاکی خواهد داشت. جالب اینجاست در همان لحظه به مریخ نزدیکتر خواهد بود و در فاصله ای معادل ۰.۰۵ واحد نجومی یا ۷.۴ میلیون کیلومتری کره ی سرخ رنگ قرار خواهد گرفت.بدین ترتیب اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، تسلای رودستر قرمز رنگ ایلان ماسک و مسافرش استارمن تا سال ۲۰۹۱ به زمین نزدیک نخواهد شد اما ممکن است در این تاریخ، چنین اتفاقی رخ دهد و رودستر قرمز رنگ به زمین برخورد کند. اگر چنین اتفاقی رخ ندهد هم استارمن باید خود را برای صدها یا میلیون ها سال تنهایی آماده کند.بهمن ماه سال گذشته اسپیس اکس با ارسال رودستر ایلان ماسک به همراه راکت فالکون هوی اسپیس اکس به فضا لحظات پرشکوه و جالب زیادی خلق کرد و دوربین های تعبیه شده روی این ماشین چند ساعت اول سفر استارمن معروف را استریم کردند. این اتفاق موجب شد که تصاویر و مناظر زیبایی از زمین بدست آید.علاوه بر این روز بعد ایلان ماسک «آخرین تصویر» استارمن را در حساب اینستاگرامش منتشر کرد که زیبایی در خور توجهی دارد.

مطلب با عنوان رودستر و استارمن اسپیس اکس مدار مریخ را رد کردند از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان رودستر و استارمن اسپیس اکس مدار مریخ را رد کردند از وب سایت دیجیاتو با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به دیجیاتو digiato مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون