روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: دیجیاتو
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان تمامی پرواز‌های فضایی با سرنشین روسیه پس از حادثه‌ی چند روز پیش متوقف شد از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

تمامی پرواز‌های فضایی با سرنشین روسیه پس از حادثه‌ی چند روز پیش متوقف شد

چند روز پیش یک فضانورد آمریکایی و کیهان نوردی اهل روسیه به علت بروز مشکلاتی در موشک «سایوز» مجبور به فرود اضطراری شدند. حال این مسئله موجب شده که تمامی ماموریت ها و موشک هایی که قرار است سرنشینانی با خود به فضا ببرند، متوقف ...

The post تمامی پرواز های فضایی با سرنشین روسیه پس از حادثه ی چند روز پیش متوقف شد appeared first on دیجیاتو.

چند روز پیش یک فضانورد آمریکایی و کیهان نوردی اهل روسیه به علت بروز مشکلاتی در موشک «سایوز» مجبور به فرود اضطراری شدند. حال این مسئله موجب شده که تمامی ماموریت ها و موشک هایی که قرار است سرنشینانی با خود به فضا ببرند، متوقف شود. این مسئله می تواند مشکلات فراوانی در حوزه ی هوافضا بوجود آورد چرا که ماموریت های فضایی کل دنیا به پرتاب موشک های روس وابسته است و ملیت های مختلف افراد و محوله های زیادی با این موشک ها به فضا می فرستند.بدین ترتیب ممکن است اتفاق ناخوشایندی رخ دهد و به علت متوقف شدن ماموریت های فضایی روسیه، ایستگاه فضایی بین المللی پس از ۲۰ سال برای مدتی بدون سرنشین شود.گزارش شده دو روز پیش «نیک هیگ» و «الکسی اووچینین» تنها ۶ دقیقه پس از پرتاب توسط نیروی فضایی روسیه Roscosmos، باخبر شدند که در شروع فرایند، راکت با مشکلاتی رو به رو شده است. به همین دلیل آن ها مجبور شدند تا فرود بالستیک را در دستور کار قرار دهند چرا که کپسول سایوز با زاویه ای تند تر از حد معمول به جو زمین بازگشته بود.این دو نفر کمتر از یک ساعت با موفقیت در ۴۰ کیلومتری شهر جزقازغان کشور قزاقستان فرود آمدند و تیم نجات به سرعت خودشان را به محل فرود رساندند تا فضانوردان را از کپسول Soyuz خارج کنند. اکنون ناسا مدعی شده که آنها در وضعیت مطلوبی به سر می برند.اکنون با متوقف شدن تمامی پرواز های با سرنشین روسیه، دیگر راه عملی و امنی برای ارسال فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی یا حتی فضا وجود ندارد چرا که از سال ۲۰۱۱ میلادی برنامه شاتل فضایی ایالات متحده به پایان رسیده و از آن زمان فضانوردان آمریکایی مجبور شده اند با فضاپیما های سایوز روسی به ایستگاه فضایی بین المللی منتقل شوند.کپسول فضایی کرو دراگون اسپیس اکسالبته باید در نظر داشت که چندی پیش ناسا اعلام کرده بود خردادماه سال آینده اولین پرواز با سرنشین فضاپیمای اسپیس اکس به ایستگاه فضایی بین المللی انجام می شود و در مرداد ماه نیز فضاپیمای استارلاینر بوئینگ این ماموریت ها را ادامه خواهد داد.

مطلب با عنوان تمامی پرواز‌های فضایی با سرنشین روسیه پس از حادثه‌ی چند روز پیش متوقف شد از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان تمامی پرواز‌های فضایی با سرنشین روسیه پس از حادثه‌ی چند روز پیش متوقف شد از وب سایت دیجیاتو با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به دیجیاتو digiato مراجعه نمائید.

پربازدیدترین برچسب ها
اخبار گوناگون