روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: دیجیاتو
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان رجیستری مودم‌ ها و مسیریاب‌ ها به زودی آغاز می‌شود از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

رجیستری مودم‌ ها و مسیریاب‌ ها به زودی آغاز می‌شود

«حمیدرضا دهقانی نیا» معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه طرح رجیستری تلفن همراه به پایان رسیده است، گفت مرحله بعدی رجیستری برای مودم ها و مسیریاب ها انجام می شود. دهقانی نیا در مورد قدم بعدی ...

The post رجیستری مودم ها و مسیریاب ها به زودی آغاز می شود appeared first on دیجیاتو.

«حمیدرضا دهقانی نیا» معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه طرح رجیستری تلفن همراه به پایان رسیده است، گفت مرحله بعدی رجیستری برای مودم ها و مسیریاب ها انجام می شود.دهقانی نیا در مورد قدم بعدی رجیستری موبایل به فارس گفت: «رجیستری موبایل تمام شد، اما برای مودم ها، دانگل ها (مودم های کوچک) و روترها (مسیریاب ها) در حال هماهنگی هستیم تا به زودی اجرا شود.»به گفته معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، عمده این دستگاه های الکترونیکی وارداتی هستند که به زودی با اجرایی شدن رجیستری آنها، قاچاق در این زمینه حذف خواهد شد.این البته در حالیست که امروزه بیشتر مودم های همراه و ثابت (TD-LTE) از طریق خود اپراتورها فروخته می شوند و معمولا سهم قاچاق در این بازار بسیار اندک است. در نتیجه به نظر می رسد که هدف اصلی از راه اندازی طرح رجیستری برای مودم ها و سایر اقلام دارای درگاه سیم کارت، دریافت هزینه هایی مانند واردات رسمی و گمرکی است.فاز اول طرح رجیستری از سال گذشته، ابتدا با رجیستر شدن موبایل ها آغاز شد و حالا نوبت به مودم ها و مسیریاب ها رسیده است. فاز اول این طرح در ماه های اخیر منجر به قطع فعالیت واردکنندگان رسمی و تسخیر بازار موبایل توسط موبایل های مسافرتی شد؛ موبایل هایی برای دولت درآمدزایی دارند اما خدمات اضافه تری به دولت ارائه نمی کنند.دیجیاتو در نمایشگاه تلکام همین مسئله را با وزیر ارتباطات مطرح کرد و «محمدجواد آذری جهرمی» در این رابطه گفت:«سامانه نیروی انتظامی به گمرک متصل نبود و مسافر بودن فرد قابل اثبات نبود. اکنون نیروی انتظامی سامانه تردد خود را به گمرک متصل کرده. از روز شنبه (۱۴ مهر ماه جاری) گوشی مسافری ممنوع نمی شود؛ اما اصالت مسافر بودن فرد چک می شود. این پروتکل که باید از ابتدا می بود، از روز شنبه اجرا می شود.»اکنون باید دید ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز چگونه و با چه روندی می خواهد مودم و سایر اقلام را وارد پروسه طرح رجیستری کند.

مطلب با عنوان رجیستری مودم‌ ها و مسیریاب‌ ها به زودی آغاز می‌شود از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان رجیستری مودم‌ ها و مسیریاب‌ ها به زودی آغاز می‌شود از وب سایت دیجیاتو با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به دیجیاتو digiato مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون