روی خط خبر

موضوع: نرم افزار،اپلیکیشن و بازی منبع: دیجیاتو
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان گوگل ۱۴۵ اپلیکیشن مخرب را حذف کرد که آسیبی به اندروید نمی‌زدند از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

گوگل ۱۴۵ اپلیکیشن مخرب را حذف کرد که آسیبی به اندروید نمی‌زدند

محققین کمپانی Palo Alto Networks به تازگی متوجه شده اند که گوگل به تازگی ۱۴۵ اپلیکیشن مخرب را از پلی استور حذف کرده است. این برنامه در بازه زمانی بین اکتبر و نوامبر ۲۰۱۷ (مهر - آبان ۹۶) منتشر شده اند که با ...

The post گوگل ۱۴۵ اپلیکیشن مخرب را حذف کرد که آسیبی به اندروید نمی زدند appeared first on دیجیاتو.

محققین کمپانی Palo Alto Networks به تازگی متوجه شده اند که گوگل به تازگی ۱۴۵ اپلیکیشن مخرب را از پلی استور حذف کرده است. این برنامه در بازه زمانی بین اکتبر و نوامبر ۲۰۱۷ (مهر - آبان ۹۶) منتشر شده اند که با این حساب، خیلی از آن ها بیش از شش ماه در گوگل پلی باقی مانده اند اما با این وجود بخش جالب تر ماجرا به محتویات تخریب کننده اپ ها باز می گردد.این ۱۴۵ اپلیکیشن کدهایی که به سیستم عامل گوشی های اندرویدی ضربه بزند را نداشته اند و به جای آن، هکرها فایل های مخرب ویندوزی را در برنامه ها گذاشته بودند. بنابراین اگر آن ها را هم نصب می کردید گوشی آسیبی نمی دید: «کد مخرب روی پلتفرم اندروید بی اثر بوده و فقط روی ویندوز اجرا می شود.»این جمله را یکی از اعضای Palo Alto گفته و با توجه به همین مسئله، هر چند انگیزه هکرها هنوز مشخص نیست ولی احتمالا سازندگان این اپلیکیشن ها منتظر بودند تا کاربر فایل نصب اپ ها را به کامپیوتر انتقال دهد؛ اگر فایل نصب این برنامه ها روی اجرا شوند، داستان عوض خواهد شد.نقاشی، راهنمای ژیمناستیک و یادگیری از جمله موضوعات این بدافزارها بودند. بعضی از آن ها رکورد بیش از هزار دانلود را تجربه کردند و حتی توانستند چهار ستاره را از کاربران پلی استور به دست بیاورند.

مطلب با عنوان گوگل ۱۴۵ اپلیکیشن مخرب را حذف کرد که آسیبی به اندروید نمی‌زدند از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان گوگل ۱۴۵ اپلیکیشن مخرب را حذف کرد که آسیبی به اندروید نمی‌زدند از وب سایت دیجیاتو با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به دیجیاتو digiato مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون