روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: دیجیاتو
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان محققان هنک کنگی از انتقال سریع باکتری های مترو بین مسافران آن خبر می دهند از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

محققان هنک کنگی از انتقال سریع باکتری های مترو بین مسافران آن خبر می دهند

در سال های اخیر مطالعات بسیاری در رابطه با باکتری های مترو صورت گرفته و همگی آنها در یک زمینه متفق القول بوده اند: مترو مکانی مملو از باکتری است. پیش از این تصور می شد که هرکدام از خطوط ...

The post محققان از انتقال سریع باکتری ها بین مسافران مترو می گویند appeared first on دیجیاتو.

در سال های اخیر مطالعات بسیاری در رابطه با باکتری های مترو صورت گرفته و همگی آنها در یک زمینه متفق القول بوده اند: مترو مکانی مملو از باکتری است. پیش از این تصور می شد که هرکدام از خطوط مترو اغلب میزبان گونه ای خاص از اجتماعات میکروبی است، مطالعه ای جدید اما خلاف این امر را نشان می دهد.بر اساس تحقیقی که توسط دانشگاه هنگ کنگ صورت گرفته هر روز انواع مختلفی از میکروب ها در خطوط مترو جابجا شده و در نهایت الگوی مشابهی را برای کل شهر شکل می دهند.در این پروژه داوطلبان در دو بازه نیم ساعتی صبح و عصر از خطوط مختلف متروی ۱۶۱ کیلومتری هنگ کنگ استفاده کرده اند. دست های این افراد پس از هر بازه مورد آزمایش قرار گرفته که حاکی از شباهت زیاد بین باکتری های مترو در ساعات عصر است.«جیانی پاناگیوتو»، زیست شناس سیستم دانشگاه هنک کنگ در این باره می گوید:در اوایل روز هر خط ویژگی های میکروبی متمایزی دارد که نشانگر مناطق تحت پوشش آن هستند اما با گذشت چند ساعت افراد بیشتری از سیستم استفاده کرده و جوامع میکروبی بیشتر ادغام می شوند. اغلب میکروب ها از نوع باکتری های «کومنسال پوستی» هستند.اغلب موارد یافت شده از نوع بی خطر بوده اند اما پاتوژن های خطرناک نیز در خطوط مترو مشاهده شده، برای مثال «هلیکوباکتر پیلوری» به عنوان شایع ترین موجود ذره بینی که انسان ها را در بُعد جهانی به عفونت مبتلا کرده، عامل اصلی بیماری هایی مثل زخم معده و ناراحتی های معده و روده محسوب می شود. این باکتری در برخی موارد ممکن است به سرطان معده نیز منجر شود.بر این اساس حتی اگر مترو به صورت مرتب نظافت شود باز هم ماهیت این مکان و فضای اندک هر مسافر به خاطر شلوغی باعث می شود که افراد با هم برخورد زیادی داشته و میکروب ها را بین خود جابجا سازند.

مطلب با عنوان محققان هنک کنگی از انتقال سریع باکتری های مترو بین مسافران آن خبر می دهند از وب سایت دیجیاتو digiato با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان محققان هنک کنگی از انتقال سریع باکتری های مترو بین مسافران آن خبر می دهند از وب سایت دیجیاتو با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به دیجیاتو digiato مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون