روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: کلیک
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان از خام فروشی تا صدرنشینی در تعداد پیامک‌های تبلیغاتی! از وب سایت کلیک click با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

از خام فروشی تا صدرنشینی در تعداد پیامک‌های تبلیغاتی!

رسانه کلیک – بر اساس آخرین آمار رگولاتوری، ایرانسل 67 درصد از پیامک های تبلیغاتی را به خود اختصاص داده است. اما آیا این نکته به خام فروشی این اپراتور باز نمی گردد؟ طی روزهای گذشته خبری مبنی بر مسدودسازی خدمات سیم کارت ارسال کننده پیامک تبلیغاتی مزاحم منتشر شد. پیمان قره داغی، مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق […]

نوشته از خام فروشی تا صدرنشینی در تعداد پیامک های تبلیغاتی! اولین بار در رسانه کلیک. پدیدار شد.

رسانه کلیک – بر اساس آخرین آمار رگولاتوری، ایرانسل 67 درصد از پیامک های تبلیغاتی را به خود اختصاص داده است. اما آیا این نکته به خام فروشی این اپراتور باز نمی گردد؟طی روزهای گذشته خبری مبنی بر مسدودسازی خدمات سیم کارت ارسال کننده پیامک تبلیغاتی مزاحم منتشر شد.پیمان قره داغی، مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری با بیان اینکه در نیمه اول دی ماه امسال ۱۴ هزار و ۲۸۹ سیم کارت ارسال کننده پیامک تبلیغاتی مزاحم قطع شده است، گفت: «سهم سیم کارت های اپراتورهای تلفن همراه در ارسال پیامک تبلیغاتی مزاحم متفاوت است اما امکان ارسال پیامک برای همه آنها مسدود شده است.»او افزود: «در این بازه زمانی حدود ۹ هزار و ۲۹۵ سیم کارت ایرانسل مسدود شده که این آمار نشان می دهد روزانه حدود ۷۱۵ سیم کارت ایرانسل توسط سامانه های رگولاتوری شناسایی شده و امکان ارسال پیامک برایشان غیرفعال شده است.»مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری، تصریح کرد: «حدود هزار و ۷۰۲ سیم کارت از اپراتور همراه اول نیز شناسایی و امکان ارسال پیامک برایشان غیرفعال شده، یعنی به طور متوسط روزانه ۱۳۱ سیم کارت شخصی از این اپراتور مسدود شده است. در زمینه ارسال پیامک های انبوه تبلیغاتی در نیمه اول دی ماه، ۳ هزار و ۱۲۶ سیم کارت در شبکه رایتل یعنی به طور متوسط روزانه ۲۴۰ سیم کارت شناسایی و امکان ارسال پیامک برایشان غیرفعال شده است.»شاید برایتان جالب باشد: اینترنت مخابرات در تهران دچار اختلال شداما اگر بخواهیم نگاهی به سهم بازار اپراتورها داشته باشیم متوجه می شویم براساس آخرین آمار موجود، ایرانسل با حدود ۵۰ میلیون مشترک، ۴۳ درصد و همراه اول نیز با حدود ۶۲ میلیون مشترک، ۵۳ درصد از سهم بازار تلفن همراه را در اختیار دارد. رایتل نیز با حدود ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک، سهم چهار درصدی از این بازار را دارد.بحث مشتری مداری و حقوق مصرف کننده توسط سازمان تنظیم مقررات به عنوان بازوی اجرایی در راستای حفظ حقوق مشترکان و رفاه حال آن ها، اپراتورها را ارزیابی می کند. با توجه به این رویکرد رگولاتوری و ارزیابی آخرین آمار منتشر شده از سیم کارت های فعال و غیر فعال، به نتایج جالب توجهی می رسیم.بر اساس آخرین اطلاعات، تاکنون ۱۷۶ میلیون خط تلفن همراه واگذار شده است. اپراتور همراه اول تاکنون نزدیک به ۸۵ میلیون خط دائمی و اعتباری واگذار کرده که بیش از ۶۰ میلیون از خط ها هم اکنون فعال هستند. جمع خطوط واگذار شده از سوی اپراتور ایرانسل نیز بیش از ۸۱ میلیون سیم کارت است که از این میزان، نزدیک به ۵۰ میلیون فعال هستند.شاید برایتان جالب باشد: معماری شبکه ملی اطلاعات در انتظار تصویب شورای عالی فضای مجازیتوجه به این موضوع نشان می دهد اپراتور ایرانسل با توجه به خام فروشی، غیر فعال شدن سرویس های سیم کارت ها و بالا بودن میزان سیم کارت های غیرفعال، به دایره سیم کارت های مزاحم پیوسته و توانسته بالاترین نرخ را به خود احتصاص دهد که این موضوع زمانی که از این زاویه دید با آن مواجه می شویم، چندان جذاب نیست و نشان می دهد این اپراتور بیشترین سهم را در بازار پیامک های مزاحم نیز به خود اختصاص داده است.تگ ها:ایرانسلداخلی

برچسب ها:

مطلب با عنوان از خام فروشی تا صدرنشینی در تعداد پیامک‌های تبلیغاتی! از وب سایت کلیک click با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان از خام فروشی تا صدرنشینی در تعداد پیامک‌های تبلیغاتی! از وب سایت کلیک با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به کلیک click مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون