روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: کلیک
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان آلزایمر سلول های بیدار نگهدارنده افراد را تحت تاثیر قرار می دهد از وب سایت کلیک click با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

آلزایمر سلول های بیدار نگهدارنده افراد را تحت تاثیر قرار می دهد

رسانه کلیک – محققان کشف کرده اند که بیماری آلزایمر سلول های بیدار نگهدارنده افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. این اکتشاف می تواند علت خواب آلودگی این بیماران در طول روز را توجیه کند. مشکلات خواب می تواند دهه ها پیش از بروز بیماری های مرتبط با زوال عقل از جمله آلزایمر رخ […]

نوشته آلزایمر سلول های بیدار نگهدارنده افراد را تحت تاثیر قرار می دهد اولین بار در رسانه کلیک. پدیدار شد.

رسانه کلیک – محققان کشف کرده اند که بیماری آلزایمر سلول های بیدار نگهدارنده افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. این اکتشاف می تواند علت خواب آلودگی این بیماران در طول روز را توجیه کند.مشکلات خواب می تواند دهه ها پیش از بروز بیماری های مرتبط با زوال عقل از جمله آلزایمر رخ دهد. با این حال، مطالعه جدیدی نشان می دهد که مشکلات خواب ممکن است بخشی از این گونه بیماری ها نیز باشند.دانشمندان روی ساقه مغز و ساختاری بالاتر از آن به نام هیپوتالاموس تمرکز کردند. این بخش های سیستم عصبی در کنار یکدیگر به بیدار نگه داشتن افراد و توجه کردن آن ها کمک می کنند. به نظر می رسد تاکنون در مطالعات مرتبط با بیماری های زوال عقل توجه چندانی به ساقه مغز و سیستم های اطراف آن نشده بود. در این مطالعه دانشمندان به دنبال نشانه هایی از پروتئین تاو در مغز افرادی گشتند که بر اثر آلزایمر جان خود را از دست داده بودند. این پروتئین موجب در هم ریختگی سلول های عصبی می شود.سه بخش کوچک از هیپوتالاموس و ساقه مغز که معمولا شامل سلول های عصبی بیدار نگهدارنده افراد در طول روز هستند، دارای تاو بودند. دو بخش از این سه بخش نیز بیش از 70 درصد از سلول های عصبی خود را از دست داده بودند. این نابودی سلولی می تواند توجیهی برای احساس خستگی و خواب آلودگی بیماران آلزایمری در طول روز باشد.با توجه به تحقیقات جدید، به نظر می رسد دانشمندان باید در تحقیقات بعدی خود در رابطه با بیماری های زوال عقل از جمله آلزایمر، توجه بیشتری به ساقه مغز و نواحی اطراف آن داشته باشند. این اقدامات می تواند اثرات این بیماری ها را تا حد زیادی کاهش دهد.نکته جالب در رابطه با این تحقیق آن است که بیماران فوت شده بر اثر آلزایمر با بیماران دیگری که دارای سایر بیماری های مرتبط با زوال عقل بودند، مقایسه شدند. سلول های عصبی بیماران دیگر نیز درگیر پروتئین تاو بودند، اما این درگیری و نابودی سلول ها در بیماران آلزایمری بسیار بیشتر به چشم می خورد.Source:sciencenewsتگ ها:آلزایمر

برچسب ها:

مطلب با عنوان آلزایمر سلول های بیدار نگهدارنده افراد را تحت تاثیر قرار می دهد از وب سایت کلیک click با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان آلزایمر سلول های بیدار نگهدارنده افراد را تحت تاثیر قرار می دهد از وب سایت کلیک با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به کلیک click مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون