روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: تکفاکس
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان با راه های تشخیص و بازیابی سیم کارت سوخته آشنا شوید از وب سایت تکفاکس techfox با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

با راه های تشخیص و بازیابی سیم کارت سوخته آشنا شوید

رسانه کلیک – اگر سیم کارت شما به دلیل وارد کردن اشتباه پین کد و PUK سوخته باشد؛ در چنین شرایطی برای دریافت مجدد سیم کارت باید به دفاتر خدمات ارتباطی اپراتورها مراجعه کنید. در این مطلب با راهکارهای تشخیص و بازیابی سیم کارت سوخته همراه ما باشید. به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ در صورتی که […]

نوشته با راه های تشخیص و بازیابی سیم کارت سوخته آشنا شوید اولین بار در رسانه کلیک پدیدار شد.

رسانه کلیک – اگر سیم کارت شما به دلیل وارد کردن اشتباه پین کد و PUK سوخته باشد؛ در چنین شرایطی برای دریافت مجدد سیم کارت باید به دفاتر خدمات ارتباطی اپراتورها مراجعه کنید. در این مطلب با راهکارهای تشخیص و بازیابی سیم کارت سوخته همراه ما باشید.به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ در صورتی که گوشیتان خاموش شود و پین کد سیم کارتتان هم فعال باشد، هنگامی که بخواهید آن را روشن کنید، از شما تقاضای پین کد می کند. پین کد، غیر از روش های معمول استفاده از رمزگذاری برای گوشی های موبایل است و در واقع به جای اینکه به گوشی مربوط باشد، به سیم کارت شما بر می گردد. در واقع حتی پیش از اینکه گوشی های هوشمند مانند امروز همه گیر شوند هم، پین کد یکی از راه های امن کردن سیم کارت بود.در صورتی که مشترک بر اثر فراموشی، پین کد خود را سه بار اشتباه وارد کند، سیم کارت قفل می شود. برای فعال سازی مجدد نیز به وارد کردن کد هشت رقمی PUK یا (Personal Unblocking Key) نیاز است. پس از آن اگر کد PUK هم چندین مرتبه اشتباه وارد شود، سیم کارت سوخته و غیرقابل استفاده خواهد شد. بنابراین توصیه می شود از وارد کردن شانسی این کدهای امنیتی خودداری شود.شماره PUK درج شده روی بدنه سیم کارت، کد محرمانه سیم کارت بوده و قابل تغییر نیست و درصورت مفقود شدن تنها به مالک سیم کارت قابل ارائه است. بنابراین در صورتی که با وارد کردن PUK اشتباه، سیم کارت از دسترس خارج شده و یا اصطلاحا بسوزد، مشترکین سیم کارت می توانند با در دست داشتن مدارک شناسایی مورد نیاز به یکی از دفاتر خدمات ارتباطی اپراتور مورد نظر خود مراجعه کرده و در صورت عدم منع قانونی، نسبت به نقل و انتقال اقدام کنند.مشترکین درصورت معیوب شدن سیم کارت و عدم امکان استفاده از آن و مشاهده پیغام Insert Simcard یا Card rejected، می توانند با مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطی، تعویض سیم کارت را تقاضا کرده و سیم کارت جدید دریافت کنند.همچنین کسانی که سیم کارت آن ها قدیمی است می توانند جهت انجام تعویض سیم کارت بدون هزینه به یکی از دفاتر خدمات ارتباطی و یا مراکز تلفن ثابت (در تهران) و ادارات مشترکین (سایر استان ها) مراجعه کنند. استفاده کنندگان سیم کارت های اعتباری با ارائه اصل و تصویر کارت ملی و برگه مشخصات سیم کارت، می توانند نسبت به تعویض سیم کارت سوخته در یکی از دفاتر خدمات ارتباطی اقدام کنند.شرایط دریافت خدمت و مدارک مورد نیاز تعویض سیم کارت «حضور مالک تلفن همراه یا وکیل قانونی او، تکمیل و امضای فرم درخواست، ارائه اصل و تصویر کارت ملی، ارائه اصل وکالت نامه و تصویر آن در صورت مراجعه وکیل قانونی و ارائه اصل قبض پرداختی دوره آخر شرایط دریافت خدمت و مدارک مورد نیاز» است.تگ ها:تلفن همراهخدمات ارتباطیسوختن سیم کارتسیم کارت سوختهسیم کارتگوشی موبایل

برچسب ها:

مطلب با عنوان با راه های تشخیص و بازیابی سیم کارت سوخته آشنا شوید از وب سایت تکفاکس techfox با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان با راه های تشخیص و بازیابی سیم کارت سوخته آشنا شوید از وب سایت تکفاکس با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به تکفاکس techfox مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون