روی خط خبر

موضوع: ماشین های اداری منبع: دنیای کارتریج
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان تانک جوهر و کاربرد صحیح آن از وب سایت دنیای کارتریج cartridgeworld با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

تانک جوهر و کاربرد صحیح آن

تانک جوهر (مخزن جوهر) چیست و چه کاربردی دارد ؟ امروزه با پیشرفت تکنولوژی ، مشتریان اکنون گزینه های متنوعی برای خرید پرینتر جوهر افشان دارند. وقتی...

امروزه با پیشرفت تکنولوژی ، مشتریان اکنون گزینه های متنوعی برای خرید پرینتر جوهر افشان دارند. وقتی به دنبال پرینتر مورد نظر خود هستید هنگام خرید باید تصمیم بگیرید که یک پرینتر جوهر افشان با مخزن جوهر نیاز دارید یا پرینتر با کارتریج جوهر ؟حتما می پرسید تانک جوهر چیست ؟تانک جوهر یا مخزن جوهر پرینتر جایگزینی ارزان قیمت برای کارتریج پرینترهای جوهرافشان است که هزینه ی ملزومات چاپ را نسبت به حجم مصرف، گاه تا یک دهم کاهش می دهد. این مخازن جوهر به آسانی قابل خرید و شارژ کردن هستند.به تانک جوهر به غلط ، اصطلاحاً کارتریج دایمی هم می گویند و بیشتر برای پرینترهای جوهر افشان “اپسون”، “کانن” و تا حدودی “اچ پی” ساخته می شوند.مخزن جوهرها مدلها و اشکال مختلف تولید می شوند ولی تمامی آنها دارای ساختار مشابهی هستند. مخزن جوهر با لوله هایی ظریف به قسمت هد پرینتر متصل می شوند، در هر تانک حدود ۸۰ تا ۱۰۰ ml جوهر هست و تانک جوهر ۴ مخزنه حدود ۴۰۰ ml گنجایش جوهر خواهد داشت و قادر خواهید بود بین ۳ تا ۵ هزار برگ پرینت بگیرید (البته با احتساب معیار استاندارد ۵ درصد یک صفحه A4).از دیگر مزایای تانک جوهر ، امکان استفاده از تنوع رنگ بیشتر می باشد، اما مواردی هست که باید حتماً در استفاده از تانک جوهر رعایت کنید، در غیر این صورت پرینترتان مشکل پیدا خواهد کرد.باید در خرید جوهر برای تانک جوهر یا همان Continuos Ink Supply System از کیفیت رنگ ها مطمئن باشید تا پرینترتان صدمه نبیند.تانک جوهر و پرینتر باید دقیقاً هم سطح پرینتر باشند و نسبت به دستگاه هم بالا یا پایین قرار نگیرند.برای پُر کردن جوهر ، درپوش بزرگ را باز کرده و مخزن را پر کنید. در تانک جوهرهایی که دو سرپوش دارند باید در حالت پر کردن جوهر ، درپوش بزرگ، باز و درپوش کوچک بسته باشد و هنگامی که پرینتر در حال کار است درپوش های کوچک باید باز و درپوش های بزرگ باید بسته باشند.پرینت گرفتن به تعداد زیاد و در یک نوبت، قسمت هد پرینتر را مسدود کرده و باعث اعلام خطا توسط پرینتر خواهد شد، به این موارد دقت داشته باشید و از بروز آن جلوگیری کنید.میزان و وضعیت جوهر را در این روش نباید از طریق کامپیوتر یا خودِ پرینتر کنترل کنید، بلکه باید همیشه باید خودتان مراقب باشید و قبل از اتمام جوهر، مخزن جوهر را پر کنید، در غیر این صورت لوله های باریکِ متصل به هد پر از هوا خواهند شد.بسته به ظرفیت پرینترتان، بعد از چاپ ۵۰ الی ۱۵۰ صفحه، چراغ های B و C روشن خواهند شد و در صفحه ی نمایش هشدار اتمام مرکب را مشاهده خواهید کرد. دکمه ی قرمز (مثلث برعکس) پرینتر را ۱۰ ثانیه فشار داده و نگه دارید. پس از آن حتی اگر چراغ های B و C روشن هم بمانند، پرینتر مجدداً شروع به پرینت گرفتن خواهد کرد. برای خرید پرینتر و لوازم جانبی مورد نظر خود میتوانید به فروشگاه اینترنتی دنیای کارتریج رجوع کنید.شماره تماس : ۰۲۱۸۸۹۴۴۹۲۲ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه ۹ صبح الی ۸ شب و پنجشنبه ها از ۹ صبح الی ۳ عصرآدرس سایت ما : cartridgeworld.ir

مطلب با عنوان تانک جوهر و کاربرد صحیح آن از وب سایت دنیای کارتریج cartridgeworld با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان تانک جوهر و کاربرد صحیح آن از وب سایت دنیای کارتریج با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به دنیای کارتریج cartridgeworld مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون