روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: آفتاب نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان اولین نمونه از خاک مریخ ۱۰ سال دیگر به زمین می‌رسد از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اولین نمونه از خاک مریخ ۱۰ سال دیگر به زمین می‌رسد

دانشمندان می گویند که اولین نمونه های خاک مریخ حداقل زودتر از ۱۰ سال دیگر به زمین نخواهند رسید ولی هم اکنون زمان آماده سازی مردم برای عنوان واقعیت هایی از مریخ فرا رسیده است.

آفتاب نیوز : به نقل از اسپیس، ناسا برنامه ریزی کرده که کاوشگر "مارس ۲۰۲۰"( Mars ۲۰۲۰) را در ماه ژوئیه سال جاری به فضا ارسال کند تا این کاوشگر در ۴۸ کیلومتری دهانه برخوردی " Jezero" مریخ فرود آید.این کاوشگر رباتیک ۶ چرخ زمانی که به مریخ برسد کارهای متعددی انجام خواهد داد که مهم ترین آن کسب اطلاعاتی راجع به علائم حیات در گذشته مریخ است."مارس ۲۰۲۰" پس از فرود به سطح مریخ در سال ۲۰۲۱ باید مسیرهای زیادی را بپیماید. سازندگان، آن را به دوربین های بسیار بهتری(با وضوح بالاتر و وسعت دید بیشتر) نسبت به نسخه های قبلی و یک رایانه اضافی برای قدرت بیشتر در پردازش تصاویر و تهیه نقشه ها و همچنین نرم افزاری پیشرفته تر برای پیمایش خودکار سطح مریخ مجهز کرده اند.این تجهیزات به "مارس ۲۰۲۰" این قدرت را می دهند که به طور متوسط ۲۰۰ متر در روز حرکت کند تا به دنبال نشانه های حیات باشد و به شناخت بیشتر بشر از آب و هوا و خاک شناسی سیاره سرخ کمک کند.قرار است این کاوشگر نمونه هایی را از سطح مریخ جمع آوری کرده و به زمین بازگرداند تا دانشمندان سراسر جهان در آزمایشگاه های مجهز خود بتوانند این نمونه ها را با جزئیات دقیق برای شواهد وجود حیات در سیاره سرخ بررسی کنند.ناسا و آژانس فضایی اروپا با یکدیگر همکاری خواهند کرد تا این نمونه ها را بررسی کنند.برنامه های اخیر این دو سازمان که هنوز به طور رسمی اعلام نشده است، نشان از آن دارد که در سال ۲۰۲۶ میلادی دو پرتاب مهم انجام خواهد شد.یکی از این پرتاب ها مربوط به کاوشگر "ERO" آژانس فضایی اروپا و دیگری مربوط به ماموریت "SRL" ناسا است که هر دو آنها به جمع آوری نمونه از مریخ خواهند پرداخت و اگر این ماموریت ها طبق برنامه ریزی های از پیش تعیین شده پیش رود، نمونه ها در سال ۲۰۳۱ میلادی به زمین خواهند رسید.محققان معتقدند که ماموریت جمع آوری نمونه از مریخ یک دهه طول خواهد کشید ولی در حال حاضر مردم باید نسبت به اطلاعاتی که از این نمونه ها به دست خواهد آمد، آماده باشند.

برچسب ها:

مطلب با عنوان اولین نمونه از خاک مریخ ۱۰ سال دیگر به زمین می‌رسد از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان اولین نمونه از خاک مریخ ۱۰ سال دیگر به زمین می‌رسد از وب سایت آفتاب نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به آفتاب نیوز aftabnews مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون