روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: آفتاب نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان شناسایی یک برنامه مخرب که پیامک‌های زننده می‌فرستد از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

شناسایی یک برنامه مخرب که پیامک‌های زننده می‌فرستد

محققان از شناسایی یک برنامه مخرب جدید برای سوءاستفاده از گوشی های هوشمند خبر داده اند که بعد از آلوده کردن تلفن همراه پیامک های نامناسب و آزاردهنده می فرستد.

آفتاب نیوز : به نقل از زددی نت، تروجان فیک توکن که قبلا برای سرقت های بانکی از طریق گوشی های اندرویدی مورد سوءاستفاده قرار می گرفت، حالا کارکردی جدید یافته و با مخفی کردن خود در گوشی برای ارسال پیامک های فریبنده و زننده اقدام می کند.محققان کاسپراسکای که در این زمینه مطالعه کرده اند، می گویند اگر فیک توکن گوشی آندرویدی را آلوده کند ابتدا نمایشگر گوشی را قفل می کند و سپس فایل ها را رمزگذاری کرده و درخواست پول می کند. فیک توکن همچنین پیامک هایی را برای فهرست تماس های فرد ارسال می کند.پژوهشگران امنیتی تا به امروز هزاران گوشی آلوده به فیک توکن را شناسایی کرده اند و به کاربران توصیه می کنند با به روز کردن نرم افزارهای امنیتی گوشی از آلودگی به آن جلوگیری کنند.

مطلب با عنوان شناسایی یک برنامه مخرب که پیامک‌های زننده می‌فرستد از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان شناسایی یک برنامه مخرب که پیامک‌های زننده می‌فرستد از وب سایت آفتاب نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به آفتاب نیوز aftabnews مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون