روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: آفتاب نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان دوچرخه‌ای که هر دو چرخ آن فرمان‌پذیر است! از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

دوچرخه‌ای که هر دو چرخ آن فرمان‌پذیر است!

"هلیکس" نام دوچرخه عجیبی است که هر دو چرخ آن قابل هدایت و چرخش است و در واقع دو فرمان دارد، یکی فرمان رایج که روی همه دوچرخه ها وجود دارد و دیگری زین که در این دوچرخه امکان تغییر جهت چرخ عقب با آن وجود دارد.

آفتاب نیوز : به نقل از گیزمگ، اغلب فناوری ها برای آسان تر، ایمن تر و روان تر کردن زندگی به وجود آمده اند، اما می توان گفت این یکی صرفاً برای تفریح طراحی شده است. دوچرخه "هلیکس"(Helyx) به دوچرخه سوار امکان می دهد تا هم قادر باشد چرخ جلو را هدایت کند و هم بتواند چرخ عقب را فرمان دهد."هلیکس" به خصوص با پیچ و تابی که موقع سواری به خود می گیرد، عجیب و غریب به نظر می رسد. قسمت جلویی آن کم و بیش استاندارد است، اما قسمت عقب آن برای اولین بار در یک دوچرخه است که پیچ و تاب می خورد و مثل چرخ جلو فرمان پذیر است.بدنه این دوچرخه به شکل خمیده و برای تحمل بار تا 100 کیلوگرم طراحی شده است.چرخ عقب این دوچرخه به وسیله زین و با حرکت دادن نشیمن گاه دوچرخه سوار تغییر جهت می دهد.این دوچرخه به دوچرخه سوار امکان می دهد اگر دوست داشته باشد دوچرخه را معمولی براند یا در صورت دلخواه طوری براند که ناظران فکر کنند دوچرخه در حال خراب شدن و فروپاشی است.در واقع این دوچرخه جالب ترکیبی از دو یک چرخه است که در سیرک ها دیده می شود."جیمز رابرتز" مبتکر این دوچرخه می گوید بدیهی است که این دوچرخه برای سریع راندن ساخته نشده است، بلکه یک نوع چالش است که افراد می توانند آن را تجربه کنند."هلیکس" می تواند توسط اعضای سیرک ها و افرادی که نمایش های خیابانی اجرا می کنند، استفاده شود.هر زمان دوچرخه سوار بخواهد با عجله پیاده شود و دوچرخه را رها کند، چرخ عقب به راحتی قفل می شود تا خیال راکب از دزدیده نشدن دوچرخه راحت شود.قیمت پیش بینی شده برای "هلیکس" 395 پوند انگلیس (510 دلار) است و تحویل آن قرار است از آوریل 2020 آغاز شود.

مطلب با عنوان دوچرخه‌ای که هر دو چرخ آن فرمان‌پذیر است! از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان دوچرخه‌ای که هر دو چرخ آن فرمان‌پذیر است! از وب سایت آفتاب نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به آفتاب نیوز aftabnews مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون