روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: آفتاب نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان اسلحه‌ای که پهپادها را کنترل می‌کند+عکس از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اسلحه‌ای که پهپادها را کنترل می‌کند+عکس

یک شرکت دفاعی اسلحه ای ابداع کرده که با هک کردن پهپادها آنها را متوقف کرده و مجبور می کند که به سمت خلبان خود بازگردند.

آفتاب نیوز : براساس گزارش دیلی میل، شرکت "DroneShield" یک تفنگ تولید کرده که نرم افزاری دارد که به "گوگل مپ" شباهت دارد و می تواند مکان هر پهپادی را تعیین کرده و به سمت هدایتگرش بازگرداند.این سیستم می تواند برای حفاظت از فرودگاه ها در حملات پهپادها استفاده شود.این تفنگ قادر است از فاصله ۱۰ هزار متری پهپادهای پروازی را از کار بیندازد.نرم افزار ساخت این شرکت کمی شبیه به "گوگل مپ" است و تصاویر منطقه پروازی پهپاد و محل دقیق هدایتگر آن را نشان می دهد.با شناسایی هدایتگر پهپاد، می توان در صورت نیاز آن را دستگیر کرد. این قابلیت باعث صرفه جویی زیادی در هزینه ها می شود.نکته دیگر راجع به این سیستم این است که فرکانسی از خود تولید نمی کند.امروزه پهپادها برای مصارف گوناگونی ساخته می شوند و هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. ولی برای اولین بار است که می توان محل دقیق پهپاد را مشخص کرد.

مطلب با عنوان اسلحه‌ای که پهپادها را کنترل می‌کند+عکس از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان اسلحه‌ای که پهپادها را کنترل می‌کند+عکس از وب سایت آفتاب نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به آفتاب نیوز aftabnews مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون